Situatë dramatike në rrugën Peshkopi – Kukës, bllokohen makinat (VIDEO)

Në fshatin Ujmisht, pikë kjo që lidh Peshkopinë me Kukësin, prej dy orësh shumë makina janë bllokuar. Shkak është bërë rrëshqitja e dherave nga reshjet e dendura të shiut.

Si pasojë është çarë edhe asfalti dhe te gjitha inertet që ka grumbulluar përroi kanë dalë në rrugë. Është duke u punuar për të marrë masa për situatën e rëndë të krijuar.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet