Situata e rëndë / Bllokohen në makinë katër vetë në Ferras të Fierit, ndihmon edhe Kosova

Lumi Vjosa ka dalë nga shtrati dhe se situata paraqitet problematike. Për shkak të daljes nga shtrati i Vjosës, u përmbyt nga reshjet aksi rrugor që lidh Levanin me Tepelenën. Niveli i ujërave ka mbërritur në 20 centimetra në rrugë nacionale.

Problematike tepër paraqitet situata edhe në rrethin e Fierit. Katër vetë kanë bërë thirrje për ndihmë. Kjo për shkak se ata kanë ngelur të bllokuar në makinë në Ferras të rrethit Fier. Në ndihmë kanë ardhur edhe forca nga Kosova.

 

Të tjera

Abissnet