×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Situata e COVID-19/ Rama i drejtohet publikut: Kjo është një sprovë, jemi të detyruar ta përballojmë

Pas akuzave të kreut të Partisë Demokratike, Edi Rama, në një komunikim në rrjetin social “Facebook” bëri me dije se Shqipëria dhe qytetarët shqiptarë  ka ditur të përballet me fatkeqësitë.

Ai theksoi se shumica dërrmuese e popullit ka bërë më të mirën, ndërsa theksoi se një pakicë e zhurmshme gjuan çdo ditë me gurë.

“Përgjegjësi e jashtëzakonshme të jem në krye, në këtë përballje me pandeminë. Është një provë që po sfidon njerëzit pa dallim kombësie dhe shtresat shoqërore.

Një sprovë për karakterin kombeve, pavarësisht bindjeve apo opinioneve të ndryshme. Këtë sprove ashtu si tërmeti në shqiptarët jemi të sfiduar ta përballojmë me forcën e karakterit tonë. Mënyra e reagimit ndaj goditjeve të tilla tregon se kush jemi. Tërmeti godet fort në një kohë të shkurtuar, virusi godet nga pak në një kohë të tejzgjatur.

Në të dyja rastet del në pah karakteri ynë edhe si zëdhënës i publikut, patjetër edhe si udhëheqës. Jam krenar se si ne si popull kemi reaguar në të dyja rastet qoftë duke ndihmuar, qoftë duke sakrifikuar edhe në këtë rast me virusin. Jam krenar si kryeministër se si forcat e këtij shteti janë vënë në dispozicion.

Nuk jam këtu për tu ankuar për baltën dhe pështymat që marr përditë nga pakicat e zhurmshme, mua personalisht më bëjnë më të fortë dhe më japin më shumë energji për të udhëhequr betejat”, tha Rama.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Asnjë i vdekur dhe vetëm 2 raste me koronavirus në 24 orët e fundit në vendin tonë

Asnjë i vdekur dhe vetëm 2 raste me koronavirus në 24 orët e fundit në vendin tonë

Publikuar më 14.06.2021
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar ...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar vetë 2 raste pozitive me Covid-19, nga 2 618 testime që janë kryer. Gjithashtu nuk janë regjistruar viktima në ditën e fundit, ndërsa janë shëruar 23 persona. Aktualisht janë 143 raste aktive me Sars Cov2 pozitiv në të gjithë […]

Lexo më shumë

Video/ Asgjësohen 46 mijë rrënjë kanabis në Greqi, pranga 24 personave, mes tyre edhe shqiptarë

Video/ Asgjësohen 46 mijë rrënjë kanabis në Greqi, pranga 24 personave, mes tyre edhe shqiptarë

Publikuar më 14.06.2021
Policia greke ka asgjësuar një sasi të madhe bimësh narkotik...

Policia greke ka asgjësuar një sasi të madhe bimësh narkotike në afërsi të Athinës. 24 të arrestuar dhe 46 mijë rrënjë kanabis, është bilanci i një prej sasive më të mëdha të asgjësuara në territorin grek. Burime për policisë bëjnë me dije se kjo sasi e madhe narkotikësh është gjendur në një serë, në të […]

Lexo më shumë

Qytetari egjiptian fiton gjyqin ndaj Bashkisë Tiranë me dëmshpërblim 2.5 milionë lekë

Qytetari egjiptian fiton gjyqin ndaj Bashkisë Tiranë me dëmshpërblim 2.5 milionë lekë

Publikuar më 14.06.2021
Gjykata Administrative e Tiranës gjeti fajtore Policinë Bash...

Gjykata Administrative e Tiranës gjeti fajtore Policinë Bashkiake për diskriminim dhe i akordoi një dëmshpërblim monetar prej 2.5 milionë lekësh qytetarit Agron Cura për dëmin moral të pësuar nga diskriminimi. Lajmin e bëri të ditur Gentian Serjani, avokati që përfaqësoi Curën në gjyq. Policia Bashkiake e gjeti Curën duke transportuar mbeturina me biçikletën e tij […]

Lexo më shumë

Bie aksidentalisht në kanal, vdes një person në Kavajë

Bie aksidentalisht në kanal, vdes një person në Kavajë

Publikuar më 14.06.2021
Një persona ka humbur jetën pasi ka rënë aksidentalisht në n...

Një persona ka humbur jetën pasi ka rënë aksidentalisht në një kanal. Sipas uniformave blu, shtetasi i identifikuar si B.H., 80 vjeç ka rënë aksidentalisht në një kanal dhe për pasojë ka humbur jetën në vendin e ngjarjes. Policia dhe grupi hetimor kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe kanë nisur punën për zbardhjen e […]

Lexo më shumë

Shtohet rreziku i gripit të shpendëve në Shqipëri, kush është bashkia e radhës që preket

Shtohet rreziku i gripit të shpendëve në Shqipëri, kush është bashkia e radhës që preket

Publikuar më 14.06.2021
Duket se situata e gripit të shpendëve në Shqipëri po agravo...

Duket se situata e gripit të shpendëve në Shqipëri po agravon. Kësaj here është Bashkia Peqin e cila ka shpallur një njoftim të rëndësishëm për banorët e saj në lidhje me sëmundjen e shpendëve. E njohur për traditën e kultivitmit të shpendëve, banorët e Peqinit janë më të rrezikuar nga këto specie. NJOFTIM I RËNDËSISHËM […]

Lexo më shumë

Lëkundje tërmeti pranë kufirit Shqipëri-Greqi, ndihet në disa qytete

Lëkundje tërmeti pranë kufirit Shqipëri-Greqi, ndihet në disa qytete

Publikuar më 14.06.2021
Lëkundje tërmeti janë regjistruar ditën e sotme pranë kufiri...

Lëkundje tërmeti janë regjistruar ditën e sotme pranë kufirit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Mësohet se tërmeti ka qenë i magnitudës 4.0 të shkallës rihter. Epiqendra e kësaj lëkundje sizmike ka qenë 13 km në Veri të Fillates të Greqisë. Fatmirësisht nga lëkundjet e tërmetit nuk janë raportuar dëme materiale. Ndërsa raportohet paraprakisht se tërmeti është […]

Lexo më shumë

Çekia vendos Shqipërinë në zonën e rrezikut të Covid, këto do jenë rregullat e reja të udhëtimit

Çekia vendos Shqipërinë në zonën e rrezikut të Covid, këto do jenë rregullat e reja të udhëtimit

Publikuar më 14.06.2021
Në Shqipëri në çdo ditë po raportohen numra shumë të ulët të...

Në Shqipëri në çdo ditë po raportohen numra shumë të ulët të infektimeve të reja me Covid, përfshirë edhe raste kur në ditë të caktuara nuk rezultojnë të infektuar. Vendi ynë, ka hapur kufijtë me të gjitha shtetet, pa kërkuar përmbushjen e asnjë kriteri për mbërritjen e turistëve apo shtetasve të huaj. Ndërsa Çekia, siç […]

Lexo më shumë

“Çmendet” lushnjari/ Pasi dhunoi partneren dhe djalin e mitur, hedh nga ballkoni i katit të 5-të orenditë shtëpiake, prish dy makina

“Çmendet” lushnjari/ Pasi dhunoi partneren dhe djalin e mitur, hedh nga ballkoni i katit të 5-të orenditë shtëpiake, prish dy makina

Publikuar më 14.06.2021
Një rast i pazakontë është raportuar nga Lushnja, ku një 43-...

Një rast i pazakontë është raportuar nga Lushnja, ku një 43-vjeçar, pasi ka dhunuar partneren dhe djalin e tij të mitur, ka hedhur nga ballkoni orenditë shtëpiake. Sipas uniformave blu, disa sende dhe orendi kanë dëmtuar automjetet tip “Benz” dhe “Nisan”, në pronësi të shtetasve K. Rr dhe I. N., të cilët ishin të parkuar […]

Lexo më shumë