×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Si u ekzekutua vëllai i Talo Çelës, 3 autorët kishin veshur uniformë policie (Detaje)

Kanë dalë në dritë detaje të reja nga vrasja e vëllait të Talo Çelës, Bujar Çela. Mësohet kanë qenë tre persona, të veshur me uniformë policie që e kanë ekzekutuar, i cili kishte shkuar për të pirë kafen e mëngjesit në një lokal i cili qëndronte i hapur 24 orë.

3 autorët e vrasjes kishin ditë që e ndiqnin 50-vjeçarin dhe mëngjesin e kësaj të enjte e vranë, duke qëlluar të gjithë njëkohësisht në drejtim të tij.

Po ashtu bëhet me dije se 50-vjeçari punonte si taksist në Elbasan, po pa licencë.

Ndërkohë makina e autorëve të krimit është gjetur e djegur. Makina ishte e tipit Renault me targa AA876 DC dhe i është vënë flaka në një rrugicë në fshatin Murrash, të Elbasanit.

Kujtojmë që Talo Çela akuzohet për grabitjen e miliona eurove në aeroportin e Rinasit më 9 prill 2019, për ekzekutimin e vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhiaj më 27 prill 2020 në Durrës dhe për 5 vrasje të tjera të ndodhura në aksin Peqin – Elbasan përgjatë viteve 2018-2019.

Për arrestimin e tij është vendosur shpërblim 10 mijë euro nga Policia e Shtetit si i përfshirë në vrasjen e vëllezërve Haxhia.

Lokali ku u vra Bujar Çela

 

                                                                                                            Makina e autorëve të krimit

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gazetarit shqiptar i vijnë dy foto nga Ekuadori, ja mesazhi i koduar i “trurit” të kartelës së kokainës nga burgu (FOTO)

Gazetarit shqiptar i vijnë dy foto nga Ekuadori, ja mesazhi i koduar i “trurit” të kartelës së kokainës nga burgu (FOTO)

Publikuar më 19.09.2020
Pas operacionit te madh koduar “Los Blancos”, i cili u shtri...

Pas operacionit te madh koduar “Los Blancos”, i cili u shtri në 10 shtete të ndryshme dhe ranë në pranga një numër i madh shqiptarësh, përfshirë këtu Eldi Dizdarin, në Dubai, ka ardhur edhe reagimi i Dritan Rexhepit. Gazetari i njohur, Artan Hoxha, zbulon foton e shqiptarit nga burgu i Ekuadorit, cilësuar si truri apo […]

Lexo më shumë

“Nuk ka vjedhur gjë, vetëm më sulmoi mua”, dhunohet në mes të natës e moshuara në Gjirokastër: Jemi në hasmëri

“Nuk ka vjedhur gjë, vetëm më sulmoi mua”, dhunohet në mes të natës e moshuara në Gjirokastër: Jemi në hasmëri

Publikuar më 19.09.2020
Një grua e moshuar është dhunuar gjatë natës, nga një person...

Një grua e moshuar është dhunuar gjatë natës, nga një person që është futur vjedhurazi në shtëpinë e saj në Gjirokastër. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pak para mesnatës në fshatin Palokastër, dhe si pasojë e dhunës së ushtruar ndaj saj nga një person i paidentifikuar, e moshuara ka marrë lëndime të shumta dhe është […]

Lexo më shumë

Zbardhet konflikti në Durrës, 5 të arrestuar dhe 3 shpallen në kërkim

Zbardhet konflikti në Durrës, 5 të arrestuar dhe 3 shpallen në kërkim

Publikuar më 19.09.2020
Është zbardhur ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Durrë...

Është zbardhur ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Durrës, ku pas një konflikti të çastit janë qëlluar me sende të forta dhe armë zjarri e kanë mbetën të plagosur babë e bir, Armando Baboçi dhe Erald Gjini e një shtetas tjetër. 39-vjeçari Baboçi disa minuta pasi ka mbërritur në spitalin e Durrësit ka ndërruar […]

Lexo më shumë

Sherri në Durrës, një tjetër i plagosur paraqitet në spital, ja çfarë thotë policia

Sherri në Durrës, një tjetër i plagosur paraqitet në spital, ja çfarë thotë policia

Publikuar më 18.09.2020
Një tjetër i plagosur në Durrës, nga sherri mes dy familjeve...

Një tjetër i plagosur në Durrës, nga sherri mes dy familjeve që shkaktoi dhe një viktimë. Policia e Durrësit deklaron zyrtarisht se në urgjencën e Spitalit të Durrësit është paraqitur i lënduar shtetasi E.T., për të cilën grupi hetimor po punon për sqarimin nëse ka lidhje me këtë ngjarje. Ngjarja ndodhi në lagjen 13, ku mes familjes […]

Lexo më shumë

Zbardhet identiteti i të vrarit në Durrës, u plagos edhe i biri me mbiemër tjetër

Zbardhet identiteti i të vrarit në Durrës, u plagos edhe i biri me mbiemër tjetër

Publikuar më 18.09.2020
Personi që humbi jetën mbrëmjen e sotme në Durrës pas një ko...

Personi që humbi jetën mbrëmjen e sotme në Durrës pas një konflikti me sende të forta dhe më pas me përdorimin e armëve të zjarrit është shtetasi Armando Baboçi. Viktima është 39 vjeç. Bashkë me të, mbeti i plagosur edhe i biri, 19 vjeçar, i quajtur Erald Gjini, i cili ka ndryshuar mbiemrin nga ai […]

Lexo më shumë

Durrës/ Ndërron jetë një nga të plagosurit

Durrës/ Ndërron jetë një nga të plagosurit

Publikuar më 18.09.2020
Mbrëmjen e sotme si pasojë e disa të shtënave me armë zjarri...

Mbrëmjen e sotme si pasojë e disa të shtënave me armë zjarri në Durrës, mbetën të plagosur dy persona. Gjendja e tyre paraqitej e rëndë. Raportohet se një person humbi jetën mbrëmjen e sotme në Durrës pas të shtënave me armë zjarri, ndërsa djali i tij është i plagosur në spital. Viktima është Armando Baboçi […]

Lexo më shumë

Të shtëna me armë zjarri në Durrës/ Qëllohen dy persona, policia shoqëron 6 të përfshirët në ngjarje (Emrat)

Të shtëna me armë zjarri në Durrës/ Qëllohen dy persona, policia shoqëron 6 të përfshirët në ngjarje (Emrat)

Publikuar më 18.09.2020
Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme n...

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Durrës dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona. Paraprakisht bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen numër. 13. Mësohet se të plagosur kanë mbetur shtetasit Armando Baboçi dhe Erald Gjini, të cilët janë qëlluar me armë zjarri pas një konflikti […]

Lexo më shumë

U arrestua si porositësi i dy vrasjeve në Elbasan, Erion Alibej dyshohet edhe për ekzekutimin e vëllait të Talo Çelës

U arrestua si porositësi i dy vrasjeve në Elbasan, Erion Alibej dyshohet edhe për ekzekutimin e vëllait të Talo Çelës

Publikuar më 18.09.2020
Ditën e sotme Policia e Elbasanit njoftoi arrestimin e Erion...

Ditën e sotme Policia e Elbasanit njoftoi arrestimin e Erion Alibej. Ky i fundit dyshohet se është organizatori dhe porositësi i vrasjes së Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt në qytetin e Elbasan gjatë muajit korrik. Mësohet gjithashtu se veç dy vrasjeve të sipërpërmendura, Alibeaj dyshohet të ketë urdhëruar edhe ekzekutimin e ndodhur një ditë më […]

Lexo më shumë