×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Shtëpitë me kanabis në Angli udhëhiqen nga 88 shqiptarë, tashmë janë dënuar (Emrat)

Gazeta Sunday Express i ka kushtuar një investigim special asaj që e quan si Godfatherat e ri të fermave më kanabis në Britani.

Jon Austrin editori krimeve në këtë gazetë shkruan se në vitin 2017 gjykatat angleze dënuan për këtë krim 34 shqiptarë. Ndërsa në dy vitet pasardhëse numri shqiptarëve të dënuar ishte 53.

Ky numër ka pësuar rritje gjatë muajve Janar-Shtator 2020. Gjykatat gjatë kësaj periudhe dënuan 88 shqiptarë të cilët momentin kur përballen më drejtësinë pranojnë menjëherë akuzat.

Emrat e 88 të dënuarve shqiptarë janë:

 1. Arben Ferra
  2. Armond Ficorri
  3. Sami Ficorri
  4. Kleandi Moganu
  5. Lulezim Zdrava
  6. Xhuljano Bircaj
  7. Glen Rami
  8. Ervin Bajraktar
  9. Besmir Bajraktari
  10.Enea Sela
  11. Andi Sela
  12. Nebi Bulku
  13. Ervis Cira
  14. Elton Keqa
  15. Fatlum Alija
  16. Fatbardh Selimi
  17. Agim Isufi
  18. Klodian Nikoci
  19. Mauricio Myftaraj
  20. Kujdesi Pashkaj
  21. Alfons Celaj
  22. Samir Baghdadi
  23. Kujtim Shabanaj
  24. Ksandros Lapardhaja
  25. Ledi Baxhija
  26. Daniel Kapxhio
  27. Anastas Bani
  28. Romeo Dinaku
  29. Hekuran Xekoypan
  30. Chpetim Kraja
  31. Sajmir Selimaj
  32. Kristi Nikolla
  33. Kongres Cuti
  34. Reinald Kuka
  35. Adi Sulaj
  36. Elton Bakalli
  37. Xhevahir Ferati
  38. Ergys Kerciku
  39. Klaid Caramalau
  40. Aldor Abdullaj
  41. Rezart Allamani
  42. Alfons Celaj
  43. Ardit Gjonaj
  44. Indrit Mehmeti
  45. Ardi Mustafaj
  46. Drilon Kopaci
  47. Silvio Nelaj
  48. Mauricio Myftaraj
  49. Reinald Kuka
  50. Endri Velaj
  51. Klodian Bicukaj
  52. Preng Prenga
  53. Emiljan Gjura
  54. Ermir Reshiti
  55. Denis Begu
  56. Albion Ukperaj
  57. Beslind Haxhias
  58. Leonard Vukcaj
  59. Elidion Likaj
  60. Alban Hyka
  61. Adrian Hysaj
  62. Mirjan Smakaj
  63. Xhulio Shuaipi
  64. Alban Lushi
  65. Berisha Halil
  66. Elidon Gjoka
  67. Elton Cajkri
  68. Elson Gjikolaj
  69. Bruno Nika
  70. Mariglen Kodra
  71. Xhona Leka
  72. Gjergi Braculla
  73. Islam Xhebxhia
  74. Mevlan Cena
  75. Potja Shpresim
  76. Ledjo Basha
  77. Mergim Shabani
  78. Erblind Rexhaj
  79. Ervis Rexhaj
  80. Ervin Lisl
  81. Kongres Cuti
  82. Arnold Malaj
  83. Mirsad Senaj
  84. Jurgest Myftari
  85. Erjon Koltraka
  86. Jetmir Kastrati,
  87. Klodian Bicukaj
  88. Preng Prenga            /Top Channel/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Makina del nga rruga dhe përmbyset, humb jetën tragjikisht i riu në Itali

Makina del nga rruga dhe përmbyset, humb jetën tragjikisht i riu në Itali

Publikuar më 08.09.2020
Një aksident i rëndë është regjistruar në Itali, paditen e d...

Një aksident i rëndë është regjistruar në Itali, paditen e djeshme. Referuar mediave vendase thuhet se një 35-vjeçar shqiptar ka humbur jetën, ndërsa pasagjeri ka arritur të mbijetoi. Ngjarja ka ndodhur në Bolonja, ku emigranti ka humbur kontrollin e makinës “Toyota Yaris” që po drejtonte duke dalë nga rruga. Makina është përmbysur dhe rrokullisur disa […]

Lexo më shumë

Zgjedhjet/ Diaspora kërkon përfaqësim në parlamentin e ardhshëm

Zgjedhjet/ Diaspora kërkon përfaqësim në parlamentin e ardhshëm

Publikuar më 04.09.2020
Teksa pritet miratimi i datës së zgjedhjeve mes kreut të sht...

Teksa pritet miratimi i datës së zgjedhjeve mes kreut të shtetit, Ilir Meta dhe partive politike, Diaspora për  Shqipërinë e Lirë ka kërkuar pjesëmarrje. Në një letër zyrtare dërguar presidentit Meta, ministrit Majko dhe KQZ që të sigurohet edhe vota e emigrantëve. Po ashtu emigrantët kërkojnë që të jenë pjesë e konsultimeve në KQZ, si […]

Lexo më shumë

Masakroi infermieren, flet gruaja e shqiptarit që u vetëvra në Greqi

Masakroi infermieren, flet gruaja e shqiptarit që u vetëvra në Greqi

Publikuar më 01.09.2020
59-vjeçari që goditi infermieren dje në Attikon dhe më pas b...

59-vjeçari që goditi infermieren dje në Attikon dhe më pas bëri vetëvrasje u diagnostikua me kancer marsin e kaluar. Ai ishte  shtruar në spital që nga 19 gushti. Sipas gruas së tij, 59-vjeçari me origjinë shqiptare, i cili po kurohej në Spitalin Attikon dhe goditi me thikë një infermiere dje, mendohet se është operuar padrejtësisht. […]

Lexo më shumë

Mori pasaportën shqiptare në moshën 102 vjeçare, ndahet nga jeta Shefqet Gavoçi

Mori pasaportën shqiptare në moshën 102 vjeçare, ndahet nga jeta Shefqet Gavoçi

Publikuar më 28.08.2020
Është ndarë nga jeta, Usama Gavoçi, i moshuari i cili pak mu...

Është ndarë nga jeta, Usama Gavoçi, i moshuari i cili pak muaj më parë u pajis me pasaportë shqiptare. Një video e regjistruar nga nipi i tij Usama Gavoçi, ku 102-vjeçari i emocionuar puthte pasaportën, u bë mjaft virale në rrjetet sociale. Kush ishte Usama Gavoçi? Gavoçi rridhte nga një familje patriotike me tradita të […]

Lexo më shumë

Një tjetër shqiptar humb jetën në Greqi, gjendet i vdekur në anije 63-vjeçari

Një tjetër shqiptar humb jetën në Greqi, gjendet i vdekur në anije 63-vjeçari

Publikuar më 25.08.2020
Një 63-vjeçar shqiptar është gjendur pa ndjenja në një anije...

Një 63-vjeçar shqiptar është gjendur pa ndjenja në një anije në Greqi. Siç raportojnë mediat greke, i moshuari ka qenë në punë duke pastruar motorrat e anijes. 63-vjeçari është gjetur nga anëtar të ekuipazhit të anijes me flamur shqiptar “BERGFJORD”, anije që është ankoruar në ambientet e një ndërmarrje private në “TSINGELI”, Almyros, Magnesia në […]

Lexo më shumë

Shqiptari i arrestuar rezulton me koronavirus. Alarmohet komisariati në Greqi, karantinohen policët dhe të ndaluarit e tjerë

Shqiptari i arrestuar rezulton me koronavirus. Alarmohet komisariati në Greqi, karantinohen policët dhe të ndaluarit e tjerë

Publikuar më 20.08.2020
Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Greqi, ku një s...

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Greqi, ku një shqiptar i cili është arrestuar dhe pritej të sillej në Shqipëri ka rezultuar me koronavirus. Ky fakt ka shkaktuar kaos në komisariatin grek, ndërsa në radhët e punonjësve është përhapur panik dhe frikë. Mësohet se ngjarja ndodhi paraditen  e së enjtes në rajonin e policisë […]

Lexo më shumë

Eurodeputetja me origjinë shqiptare, Arba Kokalari emërohet në postin e rëndësishëm

Eurodeputetja me origjinë shqiptare, Arba Kokalari emërohet në postin e rëndësishëm

Publikuar më 18.08.2020
Eurodeputetja me origjinë shqiptare, Arba Kokalari, e cila p...

Eurodeputetja me origjinë shqiptare, Arba Kokalari, e cila përfaqëson Suedinë në PE, është emëruar nga grupi i saj parlamentar si përgjegjëse për çështjet e Arktikut. Përmes një postimi në llogarinë e saj në “Facebook”, ajo bën me dije se një nga çështjet problematike të Arktikut, është shkrirja e akujve dhe sipas Arbës duhet një bashkëpunim […]

Lexo më shumë

Itali/ Kamioni përplas 6 makina, shpëton mrekullisht 2-vjeçarja shqiptare, prindërit në gjendje të rëndë

Itali/ Kamioni përplas 6 makina, shpëton mrekullisht 2-vjeçarja shqiptare, prindërit në gjendje të rëndë

Publikuar më 13.08.2020
Një familje shqiptare është përfshirë në një aksident tragji...

Një familje shqiptare është përfshirë në një aksident tragjik në Xhenova të Italisë, shkruan Notice.  Mësohet se në këtë aksident, një kamionka përplasur 6 makina, duke bërë që të paktë 5 persona të përfundojnë në spital me plag të rënda. Mes të plagurëve është edhe një familje shqiptare me 3 anëtarë. Prindërit dhe një e […]

Lexo më shumë