Shqiptari gjen 7 mijë euro në Gjermani, me portofol në dorë shkon në …

Foto 1 nga 2 Pas Para

Një tjetër shtetas shqiptar është bërë një shembull i mirë në vendet e BE-së. Bëhet fjalë për Taulant Baftjarin, një shqiptar nga Kosova që jeton në Gjermani. Ai ka bërë një gjest që na bën krenar të gjithëve.
Taulanti ka gjetur në rrugë, në Gjermani, një portofol me para në vlerë prej 7000 eurosh. Ai ka vendosur që atë ta dorëzojë në polici.
Kjo konfirmohet edhe nga dokumenti i policisë gjermane që saktëson shumën e parave dhe gjestin bujar të djaloshit shqiptar.
“Diçka që nuk asht e jotja nuk të takon ty edhe pse duhet shum djers me derdh për ato pare? Ma mirë me djers e hallall e me u kan i qetë nzemer”, ka thënë Taulanti për këtë gjest të tij.

Të tjera

Abissnet