×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Shqipëria fiton “finalen” ndaj Bjellorusisë dhe grupin 4 të Ligës C

Shqipëria arriti të fitojë “finalen” e grupit 4 të Ligës C në Nations League, ndaj Bjellorusisë.

Kuqezinjtë e teknikut Edi Reja bindën në sulm, ku shfrytëzuan pothuajse të gjithë rastet e krijuara. Goli i parë erdhi nga një goditje e bukur e Cikalleshit me kokë, pas një krosimi të Memollës. Sulmuesi kavajas dyfishoi rezultatin 7 minuta më vonë me penallti, pas një faulli të portierit bjellorus ndaj Manajt.

Miqtë shkurtuan rezultatin me Skavysh në minutën 35, pasi i iku Ismajlit, por në fund të pjesës së parë ishte Manaj që përfitoi duke i vënë sërish në distancë bjellorusët.

Në minutën e 80, Ebong shkurton diferencën, duke shkaktuar panik në ekipin tonë, që u mbyll i gjithi në mbrojtje në 10 minutat e fundit.

Pavarësisht përpjekjeve të miqve, kuqezinjtë ruajtën të paprekur portën dhe e mbyllën grupin në vendin e parë me 11 pikë, një pikë më shumë sesa Bjellorusia.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rëndohet gjendja e Skënder Gegës, trajneri dërgohet në Turqi

Rëndohet gjendja e Skënder Gegës, trajneri dërgohet në Turqi

Publikuar më 25.11.2020
Skënder Gega po luan “ndeshjen” më të vështirë të jetës së t...

Skënder Gega po luan “ndeshjen” më të vështirë të jetës së tij. Trajneri i Kukësit vijon të jetë i prekur nga COVID-19 por gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar në ditët e fundit. Pavarësisht se kishte simptoma të theksuara, Gega vendosi që të kurohej në shtëpi por gjendja e tij është përkeqësuar duke bërë që […]

Lexo më shumë

COVID-19 ‘mbërthen’ ekipin e Kukësit, pas trajnerit infektohen edhe 2 lojtarë

COVID-19 ‘mbërthen’ ekipin e Kukësit, pas trajnerit infektohen edhe 2 lojtarë

Publikuar më 20.11.2020
COVID-19 rikthehet sërish në futbollin shqiptarë, këtë herë ...

COVID-19 rikthehet sërish në futbollin shqiptarë, këtë herë duke prekur ekipin e Kukësit. Pas trajnerit Skënder Gega, klubi verilindorë ka njoftuar se edhe dy lojtarë janë prekur nga koronavirus, së bashku me zëdhënësin për shtyp. Godberg Barry Cooper dhe Mehdi Hetemaj kanë rezultuar pozitiv pas testit që iu nënshtruan. Prej ditësh, futbollistët dhe zyrtari kanë […]

Lexo më shumë

Bjellorusia shënon golin e dytë dhe fut në panik kuqezinjtë (VIDEO)

Bjellorusia shënon golin e dytë dhe fut në panik kuqezinjtë (VIDEO)

Publikuar më 18.11.2020
Ka startuar në orën 16:00, në “Air Albania” sfida më e rëndë...

Ka startuar në orën 16:00, në “Air Albania” sfida më e rëndësishme e grupit ajo mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë. Një “finale” që vlen plot 1.1 milionë euro për kuqezinjtë e Edi Rejës, që do të kërkojnë me çdo kush fitoren, pasi çdo rezultat tjetër nuk do i bënte punë. Në minutën e 80′ kundërshtarët depërtojnë […]

Lexo më shumë

Shqipëria shënon dhe golin e tretë, mbyllet pjesa e parë (Video)

Shqipëria shënon dhe golin e tretë, mbyllet pjesa e parë (Video)

Publikuar më 18.11.2020
Shqipëria shkëlqen në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit,...

Shqipëria shkëlqen në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit, në sfidën përballë Bjellorusisë dhurojnë spektakël ofensiv, të paktën në pjesën e parë. Sokol Cikalleshi dhe Rey Manaj, dyshja e sulmit e përzgjedhur nga Edy Reja, janë në formën e tyre më të mirë, me sulmuesin kavajas që brenda 27-të minutave arriti të realizoj një “dopjetë”. […]

Lexo më shumë

Gabim në mbrojtje i kuqezinjve, bjellorusët ngushtojnë diferencën

Gabim në mbrojtje i kuqezinjve, bjellorusët ngushtojnë diferencën

Publikuar më 18.11.2020
Miqtë ngushtojnë diferencën me Skavish, i cili përfiton nga ...

Miqtë ngushtojnë diferencën me Skavish, i cili përfiton nga një gabim në mbrojtje i Ismajlit, duke mposhtur Berishën.  Autori i golit për skuadrën e Bjellorusisë është Skavish. Goli u shënua në minutën e 35. 39’ Tjetër tentativë e bjellorusëve me anë të autorit të golit, Skavish, por kësaj here gjuajtje e tij ndal et nga […]

Lexo më shumë

Shqipëria shënon golin e dytë, shënon përsëri Cikalleshi

Shqipëria shënon golin e dytë, shënon përsëri Cikalleshi

Publikuar më 18.11.2020
Shqipëria shënon golin e dytë. Bomberi kavajas tregohet i sa...

Shqipëria shënon golin e dytë. Bomberi kavajas tregohet i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, duke dyfishuar shifrat. Fantastik Cikalleshi. Penallti për Shqipërinë, e fiton sulmuesi Rei Manaj, pas një dueli me portierin. Penalltinë e akordon gjyqtari anësor.

Lexo më shumë

Shqipëri-Bjellorusi/ Start i vrullshëm, Cikalleshi shënon për kuqezinjtë

Shqipëri-Bjellorusi/ Start i vrullshëm, Cikalleshi shënon për kuqezinjtë

Publikuar më 18.11.2020
Shqipëria sapo ka shënuar gol. Autori është Sokol Cikalleshi...

Shqipëria sapo ka shënuar gol. Autori është Sokol Cikalleshi. Pas një harkimi të Memollës nga e majta, bomberi kuqezi nuk fal me kokë duke tundur rrjetën. Ndeshja midis Shqipërisë dhe Bjellorusisë vlen plot 1.1 milionë euro për kuqezinjtë e Edi Rejës, që do të kërkojnë me çdo kush fitoren, pasi çdo rezultat tjetër nuk do […]

Lexo më shumë

Përballja Shqipëri-Bjellorusi, zbulohen formacionet zyrtare

Përballja Shqipëri-Bjellorusi, zbulohen formacionet zyrtare

Publikuar më 18.11.2020
Sot, do të zhvillohet në “Air Albania Stadium”, “finalja” e ...

Sot, do të zhvillohet në “Air Albania Stadium”, “finalja” e grupit në Nations League mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë. Ndeshja pritet të fillojë në orën 16:00. Kombëtarja bjelloruse renditet në vendin e parë në Ligën C me 10 pikë, dy më shumë se Shqipëria e cila gjendet në pozitën e dytë, me 8 pikë. Ndërsa janë […]

Lexo më shumë