Shqipëria e kryetarëve!

Partia “Zgjidhja” e drejtuar nga Koço Kokëdhima ka sjellë në vëmendje Dilaver Nelën, 54-vjeçarin nga Laçi që demaskon në mënyrë tejet origjinale partitokracinë në Shqipëri.

Ai ka dalë sot në rrugët e Tiranës me një parrullë të re: “Shqipëria nuk është e shqiptarëve, është e kryetarëve, Karnavalistan 15.4.2019”.

Reagimi i “Zgjidhjes”

Dilaver Nela, 54-vjeçari nga Laçi që u bë i njohur me instalacionin e tepsive sot ka dalë sërish në rrugët e Tiranës me një parrullë të re: Shqipëria nuk është e shqiptarëve, është e kryetarëve, Karnavalistan 15.4.2019.
Nela është bërë i njohur me sloganet e tij që godasin partitokracinë. E përzunë nga protesta e PD-së më 16 mars përballë kryeministrisë dhe më pas edhe nga Rilindja në mitingun e 23 marsit në sheshin ‘Nënë Tereza’. Por Dilaveri vazhdon marshimin dhe protestën e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Edhe unë

Koço Kokëdhima Nisma #Edheunë, e frymëzuar nga deklarata e mjeshtrit të mirënjohur Bujar Kapexhiu për të bojkotuar 30 qershorin, prej ditësh…

Abissnet