Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi

Shqipëria, do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Me këtë vendim Shqipëria i bashkohet Kosovës, e cila gjithashtu nuk do të marrë pjesë në ceremoni.

Lajmi u bë me dijeni Ministria e Jashtme që ndër të tjera kanë thënë se justifikimi i mizorive të luftës gjatë shpërbërjes së Jugosllavisë nuk duhet të shpërblehet.

Dhënia e çmimit Nobel të Letërsisë për Peter Handke-n, i njohur si adhurues i Millosheviçit solli polemika të shumta.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet