×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Shpërthim i fuqishëm në fabrikën e fishekzjarrëve, 200 punëtorë shohin vdekjen me sy (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një fabrikë fishekzjarrësh në veri-perëndim të Turqisë, duke lënë të paktën 41 të vdekur.

Mediat vendase raportojnë se në fabrikë ndodheshin 200 punëtorë në kohën që ndodhi shpërthimi. 41 prej tyre janë nisur menjëherë drejt spitalit me plagë në trup, ndërkohë që ende s’ka raportime për të vdekur.

Shkaqet e shpërthimit mbeten ende të panjohura. Televizionet vendase raportuan pamje ku shiheshin shtëllunga të mëdha tymi që dilnin nga fabrika.

Guvernatori Oktay Kaldırım shtoi se afro 110 tonë fishekzjarrë ndodheshin në fabrikë gjatë kohës që ndodhi shpërthimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Pak milje larg anijes, gjendet i pajetë ish-ministri i njohur grek

Pak milje larg anijes, gjendet i pajetë ish-ministri i njohur grek

Publikuar më 24.01.2021
Është gjetur i pajetë në ujërat e gjirit të Evisë, ish-minis...

Është gjetur i pajetë në ujërat e gjirit të Evisë, ish-ministri grek Sifis Valirakis. Mediat greke raportojnë se 78-vjeçari është gjetur mbrëmjen e kësaj të diele, pak milje larg anijes së tij. Ish-ministri kishte shkuar për të pushuar në vilën e tij në Eretria, dhe gjatë kësaj kohë kishte vendosur që të bënte një udhëtim […]

Lexo më shumë

Nuk janë dakord me shtetrrethimkin, protestuesit Hollandezë i vënë zjarrin qendrës së testimit të koronavirusit

Nuk janë dakord me shtetrrethimkin, protestuesit Hollandezë i vënë zjarrin qendrës së testimit të koronavirusit

Publikuar më 24.01.2021
Një qendër e testimit të koronavirusit në një qytet të vogël...

Një qendër e testimit të koronavirusit në një qytet të vogël Hollandez u dogj nga protestuesit e zemëruar për shkak të masave të izolimit. Sipas mediave lokale, “dhjetra të rinj” në Urk – një qytet me pak më shumë se 20,000, banorë, rreth 80 kilometra në veri-lindje të Amsterdamit – u mblodhën në zonën e […]

Lexo më shumë

Eksperti britanik: Personat e vaksinuar mund ta përhapin koronavirusin

Eksperti britanik: Personat e vaksinuar mund ta përhapin koronavirusin

Publikuar më 24.01.2021
Njerëzit që janë vaksinuar kundër koronavirusit mund të bart...

Njerëzit që janë vaksinuar kundër koronavirusit mund të bartin virusin te të tjerët andaj duhet të vazhdojnë të respektojnë rregullat e izolimit, ka thënë zëvendës-shefi mjekësor në Britani të Madhe, Jonathan Van-Tam. Në një shkrim në Sunday Telegraph, ai ka thënë se shkencëtarët “nuk e dinë ende ndikimin e vaksinës në bartje”. Ai ka thënë […]

Lexo më shumë

Vuçiç: Serbinë e pret një vit i vështirë, do të na bëjnë presion për njohjen e Kosovës

Vuçiç: Serbinë e pret një vit i vështirë, do të na bëjnë presion për njohjen e Kosovës

Publikuar më 24.01.2021
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, vlerësoi sot se “for...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, vlerësoi sot se “forcat që angazhohen për ‘Shqipërinë e Madhe’ pa dyshim do të fitojnë zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë”, të cilat, siç tha ai, “do të përdoren nga të huajt për të bërë presion ndaj Serbisë për të njohur pavarësinë e Kosovës”. Vuçiç tha se Serbinë e pret […]

Lexo më shumë

Presidenti i KE-së nxjerr të vërteta e forta: Trump ka folur më shumë me Korenë e Veriut se sa me Europianët, jemi në…

Presidenti i KE-së nxjerr të vërteta e forta: Trump ka folur më shumë me Korenë e Veriut se sa me Europianët, jemi në…

Publikuar më 24.01.2021
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel tha të dielë...

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel tha të dielën se mandati i Donald Trump në detyrë kishte dëmtuar marrëdhënien transatlantike, por zgjedhja e Joe Biden do të nënkuptojë një kthim të dialogut “të respektueshëm”. “Ajo që është e sigurt është se vitet e fundit janë dëmtuar marrëdhëniet me SHBA … Për fat të keq, nuk […]

Lexo më shumë

Europa dorëzohet më në fund: Vakisnimi i 70 për qind të popullsisë deri në verë do të jetë e vështirë

Europa dorëzohet më në fund: Vakisnimi i 70 për qind të popullsisë deri në verë do të jetë e vështirë

Publikuar më 24.01.2021
Arritja e qëllimit të Bashkimit Evropian për të vaksinuar 70...

Arritja e qëllimit të Bashkimit Evropian për të vaksinuar 70 përqind të popullsisë së rritur deri në verë do të jetë “e vështirë”, tha të dielën Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel. “Ka vështirësi në linjat e prodhimit në javët e ardhshme dhe kjo do ta bëjë procesin më kompleks”, tha Michel në një intervistë […]

Lexo më shumë

Çfarë do të ndodhë nëse Albin Kurtit i ndalohet kandidimi në zgjedhje? Flet eksperti i njohur amerikan

Çfarë do të ndodhë nëse Albin Kurtit i ndalohet kandidimi në zgjedhje? Flet eksperti i njohur amerikan

Publikuar më 24.01.2021
Eksperti i njohur amerikan për Ballkanin në Universitetin Jo...

Eksperti i njohur amerikan për Ballkanin në Universitetin Johns Hopkins, Daniel Serwer, ka folur për marrëveshjen e nënshkruar mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe nismës “Guxo” të Vjosa Osmanit. Serwer, marrëveshjen e bashkëpunimit në zgjedhjet e 14 shkurtit mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit e sheh si një sjellje normale në një sistem parlamentar. “Më duket sjellje […]

Lexo më shumë

Biden dhe Johnson zotohen për thellim të lidhjeve mes kombeve të tyre

Biden dhe Johnson zotohen për thellim të lidhjeve mes kombeve të tyre

Publikuar më 24.01.2021
Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe presidenti amerikan...

Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe presidenti amerikan Joe Biden, janë zotuar më 23 janar për thellim të lidhjeve në mes të dyja shteteve dhe të bashkëpunojnë në luftimin e ndryshimeve klimatike. Në bisedën e tyre të parë telefonike, prej kur Biden ka marrë pozitën e presidentit, Johnson ka përgëzuar Bidenin, është thënë në një deklaratë […]

Lexo më shumë