Shpërthejnë në lot lojtarët e Italisë

Publikuar më 14. 11. 2017 nga Dionis Xhafa

Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit “Rusia 2018”. Kjo pasi italianët kishin humbur në Suedi dhe se kanë barazuar pa gola në fushën e vet përballë ekipit suedez.

Shumë lojtarë të Kombëtares së Italisë kanë shpërthyer në lot pas skualifikimit. Gianluiggi Bufon u shpreh se i vinte keq që përfundoi gjithçka në mënyrë kaq të keqe.

/D.Xh/