×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Shkodër, policët urdhërohen të japin kontribute për të prekurit nga tërmeti (Dokument)

Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër ka vendosur me urdhër mbledhjen e kontributeve në ndihmë të familjeve të dëmtuara nga tërmeti.

Në një dokument që është publikuar nga eksponentë të opozitës, zbulohen shumat që duhet të japin nga xhepi uniformat blu.

Kështu, thuhet se drejtori, zv/drejtori dhe shefat e Komisariateve duhet të japin nga 5000 mijë lekë.

Shefat e Sektorëve dhe Shefat e Seksioneve në Drejtori e Komisariate duhet të dhurojnë 4000 lekë.

3000 lekë është shuma që duhet të jepet nga specialistët, ndihmë specialistët dhe punonjësit e tjerë. Ndërsa, punonjësit e tjerë civil në masën 2000 lekë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pedagogu i Ekonomikut shkon me helikopter në spital, ndan me urgjencë këtë lajm për miqtë

Pedagogu i Ekonomikut shkon me helikopter në spital, ndan me urgjencë këtë lajm për miqtë

Publikuar më 09.08.2020
Fatmir Memaj, profesori i Universitetit Ekonomik të Tiranës ...

Fatmir Memaj, profesori i Universitetit Ekonomik të Tiranës bën me dije se ka qenë në spital me urgjencë për shkak të problemeve me stomakun. Ai shkruan se nga urgjenca në Pogradec shkoi me helikopter në Tiranë dhe tani ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore. Pas kësaj ai ka vendosur që ta ndajë këtë me ndjekësit, […]

Lexo më shumë

“Mos ki frikë se nuk na kap ne kjo e flamosura”, pedagogu tregon bisedën e fundit me skulptorin Arben Bajo

“Mos ki frikë se nuk na kap ne kjo e flamosura”, pedagogu tregon bisedën e fundit me skulptorin Arben Bajo

Publikuar më 09.08.2020
Ndarja nga jeta në moshën 53-vjeçare të skulptorit dhe pedag...

Ndarja nga jeta në moshën 53-vjeçare të skulptorit dhe pedagogut Arben Bajo ka sjell mjaft reagime. Të afërm, miq dhe kolegë, kanë ndarë në rrjetet sociale kujtimet e fundit me pedagogun e njohur. I tillë është edhe pedagogu Roland Bejko i cili nëpërmjet një statusi tregon episodin e fundit. Bejko shkruan se Bajo ishte shprehur […]

Lexo më shumë

Shuhet skulptori Arben Bajo, Kokëdhima: Trishtim dhe dhimbje për këtë ikje të parakohshme

Shuhet skulptori Arben Bajo, Kokëdhima: Trishtim dhe dhimbje për këtë ikje të parakohshme

Publikuar më 09.08.2020
Ikja para kohe e skulptorit të njohur Arben Bajo i ka trisht...

Ikja para kohe e skulptorit të njohur Arben Bajo i ka trishtuar të gjithë mëngjesin e kësaj të diele. I pikëlluar për këtë ngjarje të rëndë, shprehet edhe kryetari i Partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Facebook”, Kokëdhima shkruan se kjo është një humbje e madhe për familjen dhe shoqërinë. Mes […]

Lexo më shumë

“Mëngjes i trishtë”, humb jetën nga Covidi skulptori dhe pedagogu i njohur Arben Bajo

“Mëngjes i trishtë”, humb jetën nga Covidi skulptori dhe pedagogu i njohur Arben Bajo

Publikuar më 09.08.2020
Arben Bajo, skulptori i njohur i cili prej ditësh ndodhej në...

Arben Bajo, skulptori i njohur i cili prej ditësh ndodhej në intubim në Spitalin Infektiv, nuk ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Lajmin për ndarjen nga jeta e ka dhënë mëngjesin e kësaj të diele, miku i tij Arbër Kadia. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook’’, Kadia shprehet i pikëlluar për këtë ndarje […]

Lexo më shumë

Covidi ‘kyç’ institucionet/ Mbyllet Drejtoria Arsimore në Elbasan, në karantinë gjithë stafi

Covidi ‘kyç’ institucionet/ Mbyllet Drejtoria Arsimore në Elbasan, në karantinë gjithë stafi

Publikuar më 09.08.2020
Drejtoria Arsimore në Elbasan është mbyllur për shkak se dre...

Drejtoria Arsimore në Elbasan është mbyllur për shkak se drejtoresha e këtij institucioni rezultoi pozitive me koronavirus. Mësohet se i gjithë stafi i drejtorisë është karantinuar që nga momenti që ajo rezultoi pozitive. Drejtoresha e Arsimit në Elbasan, Anila Çota, bëri me dije se zyra po punon me staf të reduktuar, ndërsa pjesa tjetër nga […]

Lexo më shumë

Shpërthen në flakë automjeti në Fier, ja informacionet paraprake

Shpërthen në flakë automjeti në Fier, ja informacionet paraprake

Publikuar më 08.08.2020
Një makinë ka shpërthyer në flakë gjatë mbrëmjes së sotme në...

Një makinë ka shpërthyer në flakë gjatë mbrëmjes së sotme në lagjen “Apolonia” të Fierit. Fatmirësisht drejtuesi i makinës sapo kishte zbritur kur mjeti shpërtheu në flakë. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat e policisë, zjarrfikësja dhe ambulanca. Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar edhe 3 makina të tjera aty pranë. Shkak dyshohet të […]

Lexo më shumë

E zhdukur prej 3 ditësh, gjendet në Fushë-Krujë 15-vjeçarja nga Vlora

E zhdukur prej 3 ditësh, gjendet në Fushë-Krujë 15-vjeçarja nga Vlora

Publikuar më 08.08.2020
15-vjeçarja Ergita Liço, e cila ishte denoncuar si e zhdukur...

15-vjeçarja Ergita Liço, e cila ishte denoncuar si e zhdukur nga i ati në policinë e Vlorës, është gjetur shëndoshë e mirë në Fushë-Krujë. 3 ditë më parë e mitura ishte larguar pa adresë nga banesa e saj në qytetin bregdetar, por këtë të shtunë është gjetur nga familjarët në zonën e Fushë-Krujës. Ishte babai […]

Lexo më shumë

Dasmë në anijen e rojës bregdetare/ Zbulohet videoja që i kushtoi vendin e punës zv. komandantit

Dasmë në anijen e rojës bregdetare/ Zbulohet videoja që i kushtoi vendin e punës zv. komandantit

Publikuar më 08.08.2020
U shkarkua sot nga detyra zv. komandanti i Forcave Detare, A...

U shkarkua sot nga detyra zv. komandanti i Forcave Detare, Artur Meçollari. Shkak për shkarkimin e Meçollarit është bërë lejimi i celebrimit të një çifti në anijen e rojës bregdetare, ku do zhvillohej dhe dasma. Ndërkohë janë publikuar edhe pamjet e ceremonisë së dasmës që po përgatitej në njërën prej anijeve ushtarake. Në vend të […]

Lexo më shumë