Shkatërrohet banda e trafikantëve shqiptarë të drogës në Greqi, u kapën me pistoletë dhe mijëra euro

8 shqiptarë dhe 2 grekë kanë përfunduar në prangat e policisë së Athinës, pasi akuzohen për trafik droge.

Policia helene ka shpallur gjithashtu në kërkim dy shqiptarë të tjerë. Të gjithë të arrestuarit janë të moshës 18-26 vjeç.

Autoritetet fqinje raportojnë se të rinjtë sillnin drogë nga Shqipëria në Greqi dhe e hpërndanin në shkolla në zonat Zografo, Kaisarini, Pagrati dhe Virona.

Tre muajt e fundit kanë qarkulluar 12.5 kg marijuanë dhe kanë fituar rreth 100 mijë euro. Një gram marijuanë ata e shisnin për 5-8 euro.

Mësohet se uniformat blu iu sekuestruan të rinjve 1.5 kg marijuanë, 8000 euro, 1 pistoletë, 12 celuarë, 3 makina dhe 1 motor.

Të tjera

Tërmeti në Bavari

Rosalia Romaniec Partia Kristiansociale, CSU pësoi goditje të fortë në zgjedhjet e landit bavarez. Përgjegjësinë kryesore për këtë e ka…

Abissnet