Shira në zonat Veriore! Ja si parashikohet moti sot në vendin tonë  

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillime duke sjell shira në zonat Veriore fillimisht dhe më pas shtrihen drejt zonave Qendrore dhe Lindore duke lënë Jugun e vendit me vranësira të lehta.

Sipas MeteoAlb, e ajrit do të ulen 2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11 gradë C deri në 36 gradë C.

Era do fryjë mesatare në tokë për e fort në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet