Shira dhe rritje të temperaturave!? Ja si parashikohet moti për nesër

Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë vendin, përjashtuar ekstremet Veri-Verilindje, ku do të ketë zhvillim të vranësirave lokale dhe mundësi për shira të izoluar.

Sipas Meteoalb pasditja dhe pjesa tjetër e ditës do të vijojnë kryesisht me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin.

Era do të fryjë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 1-2 ballë.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por pasditja do të sjelli rritje me 3 gradë C, të vlerave termike, duke u luhatur nga 7 deri në 24 gradë C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Vija fatale e Ballkanit

Blerim Latifi Gjatë historisë, njerëzit në Ballkan kanë vuajtur nga një lloj fataliteti gjeopolitik. Ky fatalitet ka të bëjë me…

Abissnet