×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Shifrat e COVID-19 në Kosovë, tre të vdekur dhe 197 persona rezultojnë pozitiv

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.018 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 197 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar tre raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (2 raste Spitali i Përgjithshëm Prizren dhe 1 rast Mjekimi Intenziv Qendror, QKUK).

Numri total i rasteve pozitive është 18.345 raste nga 89.108 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 669 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 48 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.198 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.478.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 92 raste, komuna Fushë Kosovë 17 raste, komuna Gjilan 17 raste, komuna Gjakovë 14 raste, komuna Pejë 14 raste, komuna Ferizaj 13 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Klinë 4 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Mitrovicë 3 raste, komuna Obiliq 3 raste, komuna Istog 2 raste, komuna e Lipjan 2 raste, komuna Podujevë 2 raste, komuna Prizren 2 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga një rast komunat Shtime dhe Viti.

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë!
Mbani higjienën!
Respektoni distancën!

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vrasja e ushtarit të plagosur nga Azerbajxhani, dyshimet bien mbi dy gazetarë ushtarakë nga Rusia

Vrasja e ushtarit të plagosur nga Azerbajxhani, dyshimet bien mbi dy gazetarë ushtarakë nga Rusia

Publikuar më 25.11.2020
Gazetari ushtarak rus, Alexander Kharchenko dhe një tjetër g...

Gazetari ushtarak rus, Alexander Kharchenko dhe një tjetër gazetar rus, i panjohur për momentin, akuzohen se kishin marrë pjesë në maltretimin e ushtarit të plagosur azerbajxhanas, i cili ishte kapur rob lufte nga ushtarët armenë, thekson RTK.  Që nga 10 nëntori, kur u nënshkrua e ashtuquajtura “Marrëveshje për ndalimin e luftimeve”, nuk ka asnjë lajm […]

Lexo më shumë

Maqedonia e Veriut regjistron 15 të vdekur dhe 1,039 të infektuar me COVID-19

Maqedonia e Veriut regjistron 15 të vdekur dhe 1,039 të infektuar me COVID-19

Publikuar më 24.11.2020
Maqedonia e Veriut ka regjistruar të hënën 15 viktima, 1,039...

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të hënën 15 viktima, 1,039 persona të infektuar dhe 998 të shëruar me koronavirusin e ri, që shkakton sëmundjen COVID-19. Të dhënat e publikuara nga Instituti i Shëndetit Publik i referohen testimit të 3,143 mostrave në 24 orët e fundit. Sa u përket viktimave, Shkupi për herë të parë ka […]

Lexo më shumë

Dha votën pro formimit të qeverisë ‘Hoti’/ Djali i deputetit emërohet Konsull i Përgjithshëm, pa asnjë ditë pune

Dha votën pro formimit të qeverisë ‘Hoti’/ Djali i deputetit emërohet Konsull i Përgjithshëm, pa asnjë ditë pune

Publikuar më 24.11.2020
Është zbardhur pazari i mesnatës së 3 qershorit mes presiden...

Është zbardhur pazari i mesnatës së 3 qershorit mes presidentit Thaçi, kryetarit të Aleancës, Ramush Haradinaj dhe deputeti Haxhi Shala, pas të cilit ky i fundit ndryshoi qëndrim duke dhënë votën vendimtare për qeverinë Hoti. Shalës ia kanë shpërblyer djalin me një nga postet më të rëndësishme në diplomaci, nëpërmjet një procesi që është tentuar […]

Lexo më shumë

Rrekord vdekjesh në Greqi/ 101 persona humbën jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Rrekord vdekjesh në Greqi/ 101 persona humbën jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Publikuar më 24.11.2020
Organizata Kombëtare për Shëndetin Publik (EODY) raportoi 10...

Organizata Kombëtare për Shëndetin Publik (EODY) raportoi 101 vdekje të reja nga Covid-19 të martën, duke rritur numrin e përgjithshëm të viktimave që nga fillimi i pandemisë në 1,815. Mosha mesatare e atyre që vdiqën ishte 80 vjeç. EODY konfirmoi gjithashtu 2.135 infeksione të reja, të cilat çuan numrin e përgjithshëm në 95.137. Nga këto […]

Lexo më shumë

Mustafa: Presidenti të zgjidhet sa më shpejtë, të mos shkohet në zgjedhje

Mustafa: Presidenti të zgjidhet sa më shpejtë, të mos shkohet në zgjedhje

Publikuar më 24.11.2020
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustaf...

  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se çështja e presidentit duhet të zgjidhet pa shkuar në zgjedhje. Ai në një prononcim për media ka bërë të ditur se në fillim të dhjetorit do ta mbledhë Kryesinë e partisë për të biseduar lidhur me këtë çështje. Mustafa ka shtuar se brenda […]

Lexo më shumë

BE-ja mohon të jetë bllokuar dialogu, takimi i radhës “porsa të lejojnë kushtet”

BE-ja mohon të jetë bllokuar dialogu, takimi i radhës “porsa të lejojnë kushtet”

Publikuar më 24.11.2020
Kosova dhe Serbia zyrtarisht janë të përfshira në procesin e...

Kosova dhe Serbia zyrtarisht janë të përfshira në procesin e dialogut për normalizimin e raporteve, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, porse një takim në nivel liderësh, i parashikuar të mbahet në fund të shtatorit, është shtyrë vazhdimisht, nën arsyetimin e “bllokimit nga pandemia”. Por, pandemia e koronavirusit nuk ka penguar takimin e datës 29 tetor, […]

Lexo më shumë

Shifrat gjatë 24 orëve në Kosovë/ 13 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19!

Shifrat gjatë 24 orëve në Kosovë/ 13 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19!

Publikuar më 24.11.2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë M...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.590 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 609 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 13 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. […]

Lexo më shumë

“SHBA duhet ta mendojë dy herë përpara se të forcojë ushtrinë greke”, gjenerali turk kërcënon me akskionet e fundit

“SHBA duhet ta mendojë dy herë përpara se të forcojë ushtrinë greke”, gjenerali turk kërcënon me akskionet e fundit

Publikuar më 24.11.2020
Turqia po përballet me presione në rritje nga aleatët e saj ...

Turqia po përballet me presione në rritje nga aleatët e saj të NATO-s në rajonin e Mesdheut Lindor i cili merr vendimin e saj për vendosjen dhe funksionimin e sistemit të armëve anti-ajrore S-400 të prodhuara nga Rusia plotësisht të justifikuar, thotë media ruse Sputnik. Gjeneralmajor Nejat Eslen ka komentuar planin e pretenduar të Athinës […]

Lexo më shumë