×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Shfrytëzoi pozicionin shtetëror për të shfryrë inatin kundër meje”, Ndocaj i dërgon mesazh Ramës pas incidentit

Ish-deputeti Eduart Ndocaj, i cili ditën e djeshme u shoqërua nga Policisë e Lezhës, i ka dërgua mesazh kryeministrit Edi Rama. Ndocaj e ka publikuar në rrjetet sociale, mesazhet me kryeministrin, ku i shpjegon se ai ka pasur një ftesë nga Drejtori i Kulturës në Lezhë Pjeter Zefi, dhe ka qenë Pjerin Ndreu ai që ka dashur të mos jetë pjesë e takimit.

“Zoti Kryeministër, sinqerisht u ndjeva keq sot nga incidenti që krijoi Pjerin Ndreu pa asnjë motiv. Isha i ftuar të merrja pjesë në aktivitet nga Drejtori Kulturës Pjetër Zefi. Ftesën ma beri me telefon mbasi kam vetëm dy dite qe kam ardhur nga Milano. U gëzova shumë që do isha i pranishëm në këtë ceremoni. Mora me vete dhe një mikun tim italian që kishte ardhur me mua nga Italia. Në postbllokun e parë më thanë që italiani nuk mund të marrë pjesë. I thashë pa problem dhe italiani u largua të më priste në shtëpi.

Në postbllokun e dytë më kërkuan ftesën. Për fat aty u ndodh Drejtori i Kulturës i cili u tha që është i ftuar. Në këtë moment kalon Pjerin Ndreu dhe i thotë policëve: “mos lejoni njerëz të padëshiruar”. Policët menjëherë më larguan me forcë dhe më çuan në Komisarit të Policisë. Zoti Kryeministër më erdhi shumë keq që më ndaluan të merrja pjesë në këtë ceremoni historike.

Qëndrimet politike nuk kane lidhje me ngjarjet historike. Politikisht unë shpreh atë që mendoj për ju, por institucionalisht ju jeni edhe Kryeministri im. Po kështu edhe Pjerin Ndeu i cili shfrytëzoi pozicionin shtetëror për të shfryrë inatin kundër meje. Humba një rast që të vjen një herë në jetë”, shkruan Ndocaj në mesazhin që i ka dërguar Ramës, dhe që sigurisht i ka mbetur pa përgjigje.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shtimi i rasteve me COVID-19, Greqia shtyn afatin e bllokimit të lëvizjeve në Kapshticë

Shtimi i rasteve me COVID-19, Greqia shtyn afatin e bllokimit të lëvizjeve në Kapshticë

Publikuar më 03.12.2020
Shtimi i rasteve me COVID-19 si në Shqipëri ashtu edhe në Gr...

Shtimi i rasteve me COVID-19 si në Shqipëri ashtu edhe në Greqi, ka bërë që kjo e fundit të shtyjë sërish bllokimin e lëvizjes së qytetarëve në pikën kufitare të Kapshticës. Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë, bën me dije se autoritetet e Policisë Greke, në vijim të masave të marra nga qeveria greke […]

Lexo më shumë

Shkoi në Turqi për kurim të specializuar, Covid-19 i merr jetën oficerit të Policisë në moshën 55-vjeçare

Shkoi në Turqi për kurim të specializuar, Covid-19 i merr jetën oficerit të Policisë në moshën 55-vjeçare

Publikuar më 03.12.2020
Oficeri i Policisë Kufitare të Drejtorisë së Durrësit, Bibë ...

Oficeri i Policisë Kufitare të Drejtorisë së Durrësit, Bibë Dodë Qokaj ka humbur jetën si pasojë e COVID-19. A është sjell i pajetë me një avion çarter nga Stambolli, ku kishte shkuar për mjekim të specializuar. Qokaj vdiq në moshën 55-vjeçare, duke mos triumfuar në betejën e mundimshme me Covid-19. Mësohet se varrimi i tij […]

Lexo më shumë

COVID-19 “kyç” Shtëpinë e Foshnjes në Vlorë

COVID-19 “kyç” Shtëpinë e Foshnjes në Vlorë

Publikuar më 03.12.2020
Shitimi i rasteve me COVID-19, nga dita në ditë kanë bërë që...

Shitimi i rasteve me COVID-19, nga dita në ditë kanë bërë që Shtëpia e Foshnjes në Vlorë të mbyllet. Sipas informacioneve të para në këtë institucion nuk do të lejohen hyrjet dhe daljet. Po ashtu stafi do të qëndrojë i izoluar për një periudhë dyjavore. Kujtojmë që një ditë më parë, Ministria e Shëndetësisë raportoi […]

Lexo më shumë

Pesë ditë në intubim nga COVID-19, humb jetën punonjësi i policisë rrugore

Pesë ditë në intubim nga COVID-19, humb jetën punonjësi i policisë rrugore

Publikuar më 03.12.2020
Punonjësi i policisë, Munir Xhepa ka ndërruar jetë si pasojë...

Punonjësi i policisë, Munir Xhepa ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. Punonjësi ishte i infektuar prej dhjetë ditësh dhe në pesë ditët e fundit gjendja e tij e ishte rënduar, teksa kishte hyrë në intubim dhe fatkeqësisht nuk ka arritur të mbijetojë. Xhepa ka shërbyer si punonjës  Policisë Rrugore në Bulqizë. Kujtojmë se gjatë […]

Lexo më shumë

Shqipëria, e fundit në Evropë për shpenzimet e ulëta për shëndetësinë në raport me PBB-në më 2018

Shqipëria, e fundit në Evropë për shpenzimet e ulëta për shëndetësinë në raport me PBB-në më 2018

Publikuar më 03.12.2020
Në këto kohë të COVID-19, është interesante të dini se sa po...

Në këto kohë të COVID-19, është interesante të dini se sa po shpenzohen për kujdesin shëndetësor, tërheq vëmendjen Eurostat në një botim të fundit ku tregon se sa shpenzojnë shtetet në Europë nga PBB-ja e tyre për shëndetësisë. Nga të dhënat shihet se, Shqipëria renditet e fundit në Europë sa u takon shpenzimeve për shëndetësinë, […]

Lexo më shumë

Vaksina anti-Covid, epidemiologu: Shqipëria nuk do të ketë vaksinë anti-Covid për këtë sezon të dimrit

Vaksina anti-Covid, epidemiologu: Shqipëria nuk do të ketë vaksinë anti-Covid për këtë sezon të dimrit

Publikuar më 02.12.2020
Epidemiologu Ilir Alimehmeti thotë se Shqipëria është mes ve...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti thotë se Shqipëria është mes vendeve që nuk do të ketë vaksinë anti-Covid për këtë sezon të dimrit. Në një bisedë me gazetarin Endri Xhafo në ABC, ai tha se aleanca ku është pjesë Shqipëria, COVAX, nuk ka ende kontratë me Fizerin apo Modernan të cilat janë një hap para kompanive të […]

Lexo më shumë

Bie numri i të infektuarve në vendin tonë, 17 persona humbën jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Bie numri i të infektuarve në vendin tonë, 17 persona humbën jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Publikuar më 02.12.2020
Një rënie e ndjeshme e rasteve të reja është regjistruar dit...

Një rënie e ndjeshme e rasteve të reja është regjistruar ditën e sotme në vendin tonë, ndërsa është rritur numri i viktimave në 24 orët e fundit. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, në 24 orët e fundit janë infektuar me koronavirus 705 qytetarë. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurës 17 pacientë […]

Lexo më shumë

Humb jetën nga COVID-19, Drejtori i Pallatit të Kulturës në Librazhd, ishte babai i tre fëmijëve!

Humb jetën nga COVID-19, Drejtori i Pallatit të Kulturës në Librazhd, ishte babai i tre fëmijëve!

Publikuar më 02.12.2020
Sot ka  humbur jetën nga koronavirusi në vendin tonë Drejtor...

Sot ka  humbur jetën nga koronavirusi në vendin tonë Drejtori i Pallatit të Kulturës “Sadi Halili” Librazhd, Arianit Alliu 46 vjeç. Mësohet se Aliu ka ndërruar jetë sot në Tiranë, duke lënë pas 3 fëmijë, ndërkohë që familja e tij është në zi pas këtij lajmi tragjik. Alliu ka qenë organizator i mjaft aktiviteteve në […]

Lexo më shumë