×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Sherr me thika mes shqiptarëve në Gjermani, i riu i arrestuar kërkon kthimin në atdhe

Një sherr me thika mes disa shqiptarëve në Hannover çoi në plagosjen rëndë të një 35-vjeçari.

Ndihmësi i autorit që qëlloi mbi viktimën, Flavian H. (20 vjeç) kishte shkuar në Gjermani për tre muaj dhe ishte lidhur me grupe që vepronin në sektorin e narkotikëve.

Gjatë një nate, banda shqiptare ishte e dehur me uiski dhe kokainë, çka u bë shkak edhe për përshkallëzimin e sherrit.

“Djali ishte i pacipë“, tha 20-vjeçari. Ai i shkaktoi atij dy nga dymbëdhjetë plagët me thikë, ndërsa i plagosuri iu nënshtrua një operacioni urgjent.

Ai la spitalin pas përmirësimit, ndërsa heshti lidhur me incidentin, raporton prestigjiozja gjermane “Bild”.

“Më vjen keq që kam ardhur në Gjermani, dua të kthehem”, tha shqiptari para gjykatës, teksa iu komunikua arresti me burg.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Theu karantinën/ Iu gjet drogë në makinë, rezultoi me COVID dhe pa dokumente, ngjarja e pazakontë e shqiptarit në Greqi

Theu karantinën/ Iu gjet drogë në makinë, rezultoi me COVID dhe pa dokumente, ngjarja e pazakontë e shqiptarit në Greqi

Publikuar më 24.11.2020
Një ngjarje e padëgjuar më parë vjen nga Greqia, ku një shqi...

Një ngjarje e padëgjuar më parë vjen nga Greqia, ku një shqiptar është përballur me disa situata të ndryshme në 24 orë. Sipas raportimit të mediave greke, mësohet se një shqiptar, identitetit i të cilit nuk bëhet i ditur është shoqëruar në polici pasi kishte lëvizur në rrugë, jashtë orarit të lejuar. Gjatë kontrollit të […]

Lexo më shumë

“Familjarët fshehën provat”, ekzekutimi i shqiptarit në Ekuador: Çfarë u kërkoi kunata autorëve para vrasjes

“Familjarët fshehën provat”, ekzekutimi i shqiptarit në Ekuador: Çfarë u kërkoi kunata autorëve para vrasjes

Publikuar më 22.11.2020
Detaje të reja janë zbuluar rreth vrasjes së 45-vjeçarit shq...

Detaje të reja janë zbuluar rreth vrasjes së 45-vjeçarit shqiptar, Adriatik Tresa në Ekuador. Mediat spanjolle raportojnë se janë ndaluar tetë persona, nga të cilët vetëm një u procedua penalisht. Prokurori Walter Jaramillo, tregoi se midis atyre ishin gruaja e viktimës, vjehrrit e tij, tre kunetërit dhe dy rojet e sigurisë. “Familjarët e të ndjerit […]

Lexo më shumë

Kërcënonte prindërit dhe ju merrte me dhunë para, arrestohet i riu shqiptar në Itali

Kërcënonte prindërit dhe ju merrte me dhunë para, arrestohet i riu shqiptar në Itali

Publikuar më 17.11.2020
Një i ri shqiptar ka rënë në prangat e karabinierëve italian...

Një i ri shqiptar ka rënë në prangat e karabinierëve italianë, pasi u kap duke kërcënuar prindërit e tij në banesë. Mediat italiane shkruajnë se i riu shqiptar po ju kërkonte para prindërve të tij nën kërcënim. Patrulla e policisë ishte në kontroll rutine dhe ishte duke kaluar pranë një banese kur ka dëgjuar të […]

Lexo më shumë

Mjeku shqiptar në Maqedoninë e Veriut humbi jetën nga Covid-19, vajza i bën dedikimin prekës: Na le shumë herët babi

Mjeku shqiptar në Maqedoninë e Veriut humbi jetën nga Covid-19, vajza i bën dedikimin prekës: Na le shumë herët babi

Publikuar më 13.11.2020
Koronavirusi i ka marrë jetën një mjeku shqiptar në Maqedoni...

Koronavirusi i ka marrë jetën një mjeku shqiptar në Maqedoninë e Veriut. Mediat vendase shkruajnë se humbi betejën me virusin vdekjeprurës mjeku Shukri Fazliji, nga Kumanova. Mjeku ka ndërruar jetë në moshën 49-vjeçare pasi prej tre ditësh ishte i shtruar në Klinikën Infektive në Shkup, në gjendje të rëndë shëndetësore. Mësohet se Fazliji la pas […]

Lexo më shumë

“Këta kriminel nuk kanë vend këtu”, Britania dëbon 21 gangster shqiptarë, nisen drejt Tiranës

“Këta kriminel nuk kanë vend këtu”, Britania dëbon 21 gangster shqiptarë, nisen drejt Tiranës

Publikuar më 13.11.2020
21 shqiptarë problematik, janë dëbuar nga burgjet angleze ku...

21 shqiptarë problematik, janë dëbuar nga burgjet angleze ku vuanin dënimin për vepra të ndryshme penale. Në një artikull të ”The Sun” thuhet se shqiptarët janë nisur drejt Tiranës në një avion të dedikuar transferimit të tyre. Po ashtu, raportohet se dënimi me burgim i të gjithëve arrin më shumë se 75 vjet. ‘The Sun’ […]

Lexo më shumë

Problemi i pasaportave shqiptare në Greqi, gazetari: Rama flet për një marrëveshje që nuk ekziston

Problemi i pasaportave shqiptare në Greqi, gazetari: Rama flet për një marrëveshje që nuk ekziston

Publikuar më 09.11.2020
Gazetari Shpëtim Zinxhira nëpërmjet një statusi në ‘Facebook...

Gazetari Shpëtim Zinxhira nëpërmjet një statusi në ‘Facebook’ sjell sërish në vëmendje problemin emigrantëve shqiptar në Greqi mbi pasaportat. Ai thotë se lajmi i kryeministrit Rama për të mos u shqetësuar nëse pasaporta e tyre ka skaduar, është mashtrimi i radhës, pasi emigrantët nuk mund të kryejnë asnjë veprim dhe se pasaportat shqiptare në Greqi […]

Lexo më shumë

Tetë shqiptarë të vdekur misteriozisht në 9 muajt e fundit në Greqi, reagon gazetari shqiptarë: Zoti të vë dorë sesa për shtet vari lesht

Tetë shqiptarë të vdekur misteriozisht në 9 muajt e fundit në Greqi, reagon gazetari shqiptarë: Zoti të vë dorë sesa për shtet vari lesht

Publikuar më 06.11.2020
Gazetari shqiptar, Shpëtim Zinxhiria, përmes një postimi në ...

Gazetari shqiptar, Shpëtim Zinxhiria, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka bërë publike vdekjet misterioze të 8 shqiptarëve në Greqi. Sipas tij vdekjet e 8 shqiptarëve kanë ndodhur në rrethana misterioze dhe kanë ndodhur në harkun kohorë të 9 muajve, dhe për të cilat nuk ka nisur asnjë hetim nga autoritetet greke. Ai shprehet […]

Lexo më shumë

Sulmi terrorist në Vjenë/ Policia zviceriane arreston dy shqiptarë, ishin miq të afërt të atentatorit Kujtim Fejzullahu

Sulmi terrorist në Vjenë/ Policia zviceriane arreston dy shqiptarë, ishin miq të afërt të atentatorit Kujtim Fejzullahu

Publikuar më 04.11.2020
Policia zvicerane arrestoi të martën dy burra për lidhjet e ...

Policia zvicerane arrestoi të martën dy burra për lidhjet e tyre të mundshme me të dyshuarin kryesor për sulmin vdekjeprurës në Vjenë, ku mbetën të vrarë të paktën katër civilë, thanë autoritetet. Burrat 18 vjeç dhe 24 vjeç, të arrestuar në qytetin Ëinterthur rreth 10 kilometra nga Cyrihu, janë shtetas zviceranë. Ministrja zvicerane e Drejtësisë, […]

Lexo më shumë