×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Sërish reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Vendi ynë përgjatë ditës së sotme do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave në të gjithë territorin. Ndërsa pasdite sipas Meteoalb vranësirat do të shtohen duke sjellë reshje lokale shiu ku më të dukshme do jenë në Verilindje dhe Jug të vendit.

Temperaturat e ajrit ulen në vlerat e mëngjesit, por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5-6°C mëngjesi deri në 26°C mesdita.

Era do fryjë e fortë me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Temperatura deri në 37°C, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Temperatura deri në 37°C, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar më 09.07.2020
Moti i kthjellët dhe me temperatura të larta do të mbizotëro...

Moti i kthjellët dhe me temperatura të larta do të mbizotërojnë në orët e para të ditës së sotme në vendin tonë. Sipas Meteoalb edhe pasditja dhe mbrëmja do të vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike në territorin shqiptar. Temperaturat e ajrit rriten në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri […]

Lexo më shumë

Temperaturat deri në 35°C, njihuni me parashikimin e motit për sot

Temperaturat deri në 35°C, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 08.07.2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të vazhdojë të mbizot...

Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të vazhdojë të mbizotërojë mot i qëndrueshëm. Sipas MeteoAlb këto masa ajrore të qëndrueshme do të përfshijnë vendin tonë duke diktuar mot të kthjellët në të gjithë territorin shqiptar gjatë pjesës së parë të ditës. Parashikohet që edhe pasditja të vijojë në ndikimin e motit të kthjellët. […]

Lexo më shumë

Rritje temperaturash, njihuni me surprizat e motit për ditën e sotme

Rritje temperaturash, njihuni me surprizat e motit për ditën e sotme

Publikuar më 07.07.2020
Nga dita e sotme nis përmirësimi i kushteve atmosferike. Mot...

Nga dita e sotme nis përmirësimi i kushteve atmosferike. Moti do të jetë kryesisht i kthjellët si dhe vranësira kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites. Kryesisht vranësirat priten në relievet malore dhe zonat përreth tyre. Në këto zona do të ketë reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe stuhive dhe në zonën e […]

Lexo më shumë

Sot dominuan reshjet e shiut, por ja si do të jetë moti ditën e nesërme  

Sot dominuan reshjet e shiut, por ja si do të jetë moti ditën e nesërme  

Publikuar më 05.07.2020
Pas vranësirave dhe reshjeve të shiut që dominuan ditën e so...

Pas vranësirave dhe reshjeve të shiut që dominuan ditën e sotme, parashikimi i motit për nesër nuk është se premton diçka më ndryshe në tërësinë e tij. Sipas MeteoAlb, gjatë paradites së nesërme do të ketë kthjellime në shumicën e vendit por gjatë mesditës do të shtohen vranësirat në zonat lindore duke sjellë rrebeshe shiu, […]

Lexo më shumë

Rikthehen reshjet në pjesën më të madhe të vendit, njihuni me parashikimin e motit për sot

Rikthehen reshjet në pjesën më të madhe të vendit, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 05.07.2020
Paraditja do të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat do...

Paraditja do të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat do të sjellin reshje të pakta në zonat Jugore. Por orët e mesditës dhe pasdites shtojnë vranësirat duke sjellë reshje në pjesën më të madhe të vendit, ku më të fokusuara reshjet do të jenë në zonat malore. Ndërsa mbrëmja përmirëson gradualisht motin. Sipas MeteoAlb, […]

Lexo më shumë

Mbërrin i nxehti Afrikan, parashikimi i motit për sot, e shtunë 4 korrik 2020

Mbërrin i nxehti Afrikan, parashikimi i motit për sot, e shtunë 4 korrik 2020

Publikuar më 04.07.2020
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot para...

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare në orët e mesditës deri ato të pasdites përgjatë relieveve malore. Në juglindje e relievet e larta malore të lindjes do të ketë reshje shiu të izoluara në formën e pikave apo shtrëngatave afatshkurtër. Era do të fryjë me […]

Lexo më shumë

I nxehti mbërthen vendin, njihuni me parashikimin e motit për sot

I nxehti mbërthen vendin, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 03.07.2020
Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellim...

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por herë pas here do të zëvendësohet nga reshje të izoluara në zonat malore, kryesisht në verilindje dhe juglindje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: […]

Lexo më shumë

Vijojnë temperaturat e larta në vend, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vijojnë temperaturat e larta në vend, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 02.07.2020
Territori shqiptar do të mbetet në kushte të qëndrueshme atm...

Territori shqiptar do të mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike ditën e sotme, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese përgjatë ultësirës perëndimore. Por në zonat e thella malore do të ketë vranësira të cilat do të gjenerojnë reshje të pakta. Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në […]

Lexo më shumë