Sekrete dhe paralajmërime, ja ç’i pret shenjat e horoskopit tani që Marsi ndodhet te Ujori

Duke filluar nga dje, një burim i ri energjish kozmike do të zërë vend në jetën e të gjithave shenjave të horoskopit. Marsi do të vendoset në Ujor, madje ky është një nga tranzicionet e tij më të gjata duke qenë se do të qëndrojë aty deri në tetor, duke sjellë një erë ndryshimesh për të gjithë zodiakun. Duke filluar nga dita e sotme, një burim i ri energjish kozmike do të zërë vend në jetën e të gjithave shenjave të horoskopit.

Ja për çfarë bëhet fjalë:

Dashi: Edhe pse shtatori është muaji i rikthimit në ritmin e përditshëm, të lindurit nën shenjën e Dashit mund t’i lejojnë vetes edhe disa ditë të tjera pushimi. Planeti i kuq Marsi, nuk ka ndërmend t’ju ngarkojë me kurrfarë përgjegjësie, kështu që shijojini këto momente.
Demi: Në ndryshim nga Dashi, Demi duhet të bëhet gati për një muaj shumë të ngarkuar, sidomos në fushën profesionale. Yjet ju këshillojnë të mos tregoheni të nxituar, t’i bëni gjërat dalëngadalë dhe të mendoheni mirë për hapin e radhës. Mos u frikësoni nga pengesat që mund të hasni rrugës.
Binjakët: Nuk është aspak e lehtë të entuziasmosh një person të lindur në shenjën e Binjakëve, megjithatë Marsi do të sjellë në jetën tuaj shumë energji pozitive. Jeni në fillim të një projekti të ri shumë ambicioz, i cili do të ndikojë drejtpërdrejt në financat tuaja. Këshillë: Shtrini këmbët sa keni jorganin, si dhe mos nxitoni.
Gaforrja: Dihet tashmë që Gaforrja është një ndër shenjat më të ndjeshme të horoskopit dhe Marsi do t’ju ndihmojë që të mos e mbani vetëm për vete dashurinë që keni, por edhe ta ndani me të tjerët.
Luani: Vendosja e Marsit në shenjën e Ujorit, do të rezultojë një sfidë e vërtetë për të gjithë Luanët. Mos lejoni askënd të përpiqet t’ju ndërrojë mendje, sidomos nëse bëhet fjalë për një vendim të rëndësishëm si ndyshimi i shtëpisë apo i vendit të punës.
Virgjëresha: Ka ardhur momenti të ndaleni një moment, të pushoni dhe të shkëputeni nga çdokush e çdo gjë. Keni nevojë të rigjeni ekuilibrin e humbur dhe të zbuloni dimensione të reja të vetes.

Peshorja: Kalimi i Marsit në shenjën e Ujorit do të jetë në favor të të gjitha Peshoreve. Përpara se të fusni këmbët në një projekt të ri, duhet të jeni plotësisht të bindur se kjo është gjëja që duhet të bëni. Ruani qetësinë dhe shmangni konfliktet e brendshme.
Akrepi: Lajme jo shumë të mira për Akrepin, i cili do të gjendet në një dualitet zgjedhjesh në dashuri. Asgjë nuk është e pamundur, por duhet të impenjoheni pak më shumë. Nëse gjërat kanë arritur në këtë pikë, është edhe faji juaj, e jo i yjeve.
Shigjetari: Marsi do t’ju bën të ndiheni akoma dhe më shumë pasionantë, energjikë dhe të vendosur në atë që doni të bëni. Megjithatë mos hidhni asnjë hap pa repsektuar rregullat e mëposhtme: mos u tregoni shumë të drejtpërdrejtë, si dhe respektoni veten para së gjithash.
Bricjapi: Këshilla e parë e planetit të kuq për Brijcapin është që të shmangë situatat e komplikuara. Jeta është aq e bukur dhe e thjeshtë, gëzojeni atë.
Ujori: Ka një arsye përse Marsi ka vendosur të stacionohet pikërisht në shenjën tuaj deri në fund të tetorit. Keni nevojë për energji, ritëm, të dëfreheni dhe të stakoni mendjen nga gjithçka. Si kurrë më parë, ndiheni të gatshëm për të njohur njerëz të rinj.
Peshqit: Nga fillimi i nëntorit, jeta e Peshqve do të ndryshojë në mënyrë dramatike, por deri atëherë duhet të shfrytëzoni çdo çast të begatë të shtatorit. Lejojini vetes pak kohë të çmuar me

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet