Samiti i Ohrit/ Zohran Zaev: Qytetarët e rajonit do të lëvizin me ID

Pas takimit të Samitit të Ohrit, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç kanë dalë në një konferencë të përbashkët për mediat.

Kryeministri maqedonas, gjatë fjalës së tij, ka deklaruar se liderët e ballkanit kanë ndërmarrë një nismë që u jep qytetarëve mundësinë e lëvizjes së lirë në Ballkan

Zoran Zaev: “Të gjithë duhet te biem dakord se Ballkani po ndryshon. Plani parashikon lëvizjen e lirë, me kartë ID për qytetarët e këtij rajoni.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Darka e gabuar!  

Uran Krasniqi Dy kryeministrat, ai i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Kosovës Ramush Haradinaj, pritet të takohen në gjyq….

Abissnet