×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Sali Berisha reagon pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD: Ish-kryetari sot shpalli ‘non-grata’ bazën e partisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas debateve të sotme në mbledhjen e grupit parlamentar të PD për përjashtimin e tij. Me anë të një statusi shkurt në Facebook, lideri historik demokrat teksa e quan Lulzim Bashën ish-kryetar, thotë se ka shpallur non grata bazën e partisë.

“Miq, ish kryetari sot shpalli non-grata bazen e partise!”, shkruan Berisha.

Kujtojme se gjatë mbledhjes së sotme ka pasur debate mes deputetit Flamur Noka dhe kryetarit Lulzim Basha. Ky i fundit ka sqaruar se vendimi nuk ka më kthim prapa dhe se nuk mund të lejonte që në Kuvend të kishte deputetë apo grupime anti-amerikane me logon e PD-së.

Më tej gjatë debatit, Flamur Noka e ka quajtur si thikë pas shpine vendimin e Bashës, ndërkohë që ka thënë se Lulzim Basha duhet të thërriste Këshillin Kombëtar për të vendosur.

Më tej Basha ka sqaruar se Sali Berisha nuk është përjashtuar nga strukturat, por përkohësisht deri në sqarimin e çështjes në rrugë ligjore.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Luljeta Bozo shkon me bastun në seancë, ministrja e pret në oborrin e Kuvendit

Luljeta Bozo shkon me bastun në seancë, ministrja e pret në oborrin e Kuvendit

Publikuar më 25.10.2021
Deputetja e PS Luljeta Bozo ka marrë pjesë sot në seancën e ...

Deputetja e PS Luljeta Bozo ka marrë pjesë sot në seancën e radhës plenare. Edhe pse 79 vjeçe, ajo nuk dorëzohet dhe ka vendosur të qëndrojë bashkë me kolegët e tjerë. Sot, ajo është fotografuar në oborrin e Kuvendit duke u mbështetur në një bastun. Teksa Bozo i afrohet hyrjes së Kuvendit duke ecur me […]

Lexo më shumë

Sali Berisha njofton datën për thirrjen e Kuvendit Kombëtar

Sali Berisha njofton datën për thirrjen e Kuvendit Kombëtar

Publikuar më 22.10.2021
Ish-kryeministri Sali Berisha ishte në Berat në “Foltoren” e...

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte në Berat në “Foltoren” e radhës për të bindur demokratët që ta mbështesin në nismën kundër lidershipit aktual të PD-së. Ai njoftoi se javën e ardhshme do të shpallet “data e mbledhjes së Kuvendit dhe do të mblidhemi të sigurt” tha ai. “Kuvendi Kombëtar thirret nga kryesia, këshilli kombëtar, edhe nga […]

Lexo më shumë

“Raporti ‘Soreca’ nuk ka asnjë lidhje me realitetin, ai po mbështet shkatërrimin e demokracisë shqiptare”/ Eksperti gjerman i CDU-së: Ju tregoj gabimet e ndërkombëtarëve

“Raporti ‘Soreca’ nuk ka asnjë lidhje me realitetin, ai po mbështet shkatërrimin e demokracisë shqiptare”/ Eksperti gjerman i CDU-së: Ju tregoj gabimet e ndërkombëtarëve

Publikuar më 20.10.2021
Dje, Parlamenti Europian dhe Komiteti për Marrëdhënie me Jas...

Dje, Parlamenti Europian dhe Komiteti për Marrëdhënie me Jashtë, diskutoi progres-raportin e përvitshëm për Shqipërinë. Temat e përhershme si, sundimi i ligjit, demokracia dhe vota nuk kishin ndryshuar, duke marrë disa kritika thelbësore. Po të ndalemi te drejtësia, është pikërisht ajo që çalon më shumë, por përfaqësuesit europian u munduan t’ia hidhnin ‘fajin’ mosmarrëveshjeve të […]

Lexo më shumë

“Thelbësore që Shqipëria të plotësojë 15 kushtet”/ David Lega: Nuk mund të rrezikojmë kredibilitetin dhe besueshmërinë e BE-së

“Thelbësore që Shqipëria të plotësojë 15 kushtet”/ David Lega: Nuk mund të rrezikojmë kredibilitetin dhe besueshmërinë e BE-së

Publikuar më 19.10.2021
Eurodeputeti dhe reporteri i Shqipërisë në Bashkimin Evropia...

Eurodeputeti dhe reporteri i Shqipërisë në Bashkimin Evropian, David Lega është shprehur kundër minimizimit të kushteve për Shqipërinë në rrugën e saj të integrimit në BE. Me një reagim në Twitter Lega shkruan se nëse anëtarët e rinj bashkohen pa respektuar plotësisht vlerat thelbësore të BE -së që do të minonin besueshmërinë e BE -së […]

Lexo më shumë

“Këta vjedhin mbi kurrizin e të vdekurve”, Sali Berisha sulmon ashpër qeverinë për mbi 16 mijë jetët e humbura gjatë pandemisë

“Këta vjedhin mbi kurrizin e të vdekurve”, Sali Berisha sulmon ashpër qeverinë për mbi 16 mijë jetët e humbura gjatë pandemisë

Publikuar më 19.10.2021
Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kreun e qeverisë Ed...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kreun e qeverisë Edi Ramën për krijimin e krizës energjitike përmes vjedhjeve. Duke folur nga “Foltorja” në Dibër, Berisha shprehet se qeveria blen tani energji në bursën ndërkombëtare me një çmim shumë herë më të lartë, ndërkohë që pak muaj më parë e shiste energjinë e prodhuar në vend, me […]

Lexo më shumë

“Nuk ka përparim në lirinë e shprehjes”, zbardhet progres-raporti i Shqipërisë në PE

“Nuk ka përparim në lirinë e shprehjes”, zbardhet progres-raporti i Shqipërisë në PE

Publikuar më 19.10.2021
Komisioni Europian paraqiti sot para Parlamentit Europian Ra...

Komisioni Europian paraqiti sot para Parlamentit Europian Raportin vjetor për Shqipërinë, mbi përparimin e saj në procesin e anëtarësimit në Bashkimit Europian. Ajo është pjesë e vlerësimeve për vendet kandidate dhe e paketës së zgjerimit të BE-së, ku janë Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut. Komisioneri i BE-së për zgjerimin, Oliver Varhelyi, tha para eurodeputetëve se […]

Lexo më shumë

“Njerëzit duan rezultate”, Isabel Santos ‘i tërheq veshin’ BE-së: Mjaft më me shtyrje! Dua datën e Konferencës së Parë për Shqipërinë

“Njerëzit duan rezultate”, Isabel Santos ‘i tërheq veshin’ BE-së: Mjaft më me shtyrje! Dua datën e Konferencës së Parë për Shqipërinë

Publikuar më 19.10.2021
Raportuesja për Shqipërinë në PE, Isabel Santos i ka tërhequ...

Raportuesja për Shqipërinë në PE, Isabel Santos i ka tërhequr veshin BE-së ditën e sotme për moscaktimin e një datë për mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Duke folur nga mbledhja e Komisionit Europian, Isabel Santos theksoi se njerëzit duan rezultate dhe nuk duan të dëgjojnë më shtyrjet që […]

Lexo më shumë

Oliver Varhelyi: Konferenca e parë Ndërqeveritare këtë vit vetëm nëse nuk zgjidhet ‘konflikti’ mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Oliver Varhelyi: Konferenca e parë Ndërqeveritare këtë vit vetëm nëse nuk zgjidhet ‘konflikti’ mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Publikuar më 19.10.2021
Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka vlerësuar progre...

Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka vlerësuar progresin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, por tha qartë se nuk ka konferencë të parë ndërqeevritare pa u zgjidhur konflikti Maqedonisë së Veriut me Bullgarinë. Fjala e Varhelyi-t Ka më shumë besueshmëri sa i përket raportit. Janë ndërmarrë reforma të rëndësishme sa i takon sistemit të drejtësisë. […]

Lexo më shumë