Rusia nuk mbahet, fiton 5:0 me Arabinë Saudite

Rusia nuk mbahet, por fiton 5:0 ndaj Arabisë Saudite. Ekipi rus shënoi dy gola në pjesën e parë dhe tre gola në pjesën e dytë. Për vendasit shënuan me radhë Gazinskyi, Cheryshev, Dzyuba, Cheryshev dhe Golovin.

Fitorja e thellë e ekipit të Rusisë, bën që kombëtarja vendase të marrë tri pikët e para në kampionat dhe të jetë përkohësisht në vendin e parë të grupit. Në grup së bashku me Rusinë, përpos Arabisë janë edhe Uruguay, si dhe Egjipti.

 /D.Xh/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet