Rusia e nis mbarë, përfundon 2:0 pjesa e parë me Arabinë Saudite

Rusia duket me energji pozitive, sa duket edhe prej faktit se është duke luajtur në fushën e vet përballë Arabisë Saudite. Ekipi rus e ka mbyllur pjesën e parë të takimit në favorin 2:0.

Golat janë shënuar nga ana e Gazinskiy dhe Cheryshev. Ekipi rus është shumë pranë fitimit të 3 pikëve të para në këtë Kampionat Botëror. Barazimi ose kthimi i rezultatit nga Arabia Saudite duket thuajse një mision i pamundur.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet