Rrogozhinë/ Sulmohet KZAZ-ja, shpërthehet dera e qendrës

Komisioni Zonal i Administrimit Zgjedhor të qytetit të Rrogozhinës, është sulmuar dy javë para zgjedhjeve të 30 qershorit.

Ndërkaq, bëhet me dije se është thyer fisheku i derës së kësaj qendre, ndërkohë policia ka rrethuar qendrën e KZAZ-së.

Sakaq, ngjarja ndodh në një kohë kur vendi ndodhet në një situatë mjaftë të tensionuar politike.

Ende nuk dihet se ky sulm i KZAZ ka të bëjë më demokratët por kujtojmë se opozita ka paralajmëruar më herët se do përdorë çdo mjet dhe mënyrë për të ndaluar zhvillimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Vija fatale e Ballkanit

Blerim Latifi Gjatë historisë, njerëzit në Ballkan kanë vuajtur nga një lloj fataliteti gjeopolitik. Ky fatalitet ka të bëjë me…

Abissnet