×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Rrekord infektimesh në Shqipëri/ 737 raste të reja me COVID-19!

Në vendin tonë janë konfirmuar 737 raste të reja me koronavirus, nga 2,470 testime të kryera gjatë 24 orëve të fundit.

Lajmin e bën të ditur ministria e Shëndetësisë në raportimin ditor të shifrave ndërsa totali i të infektuarve në vend shkon në 32, 196

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:

396 raste në Tiranë, 54 raste në Fier, 45 raste në Kavajë, 34 raste në Elbasan, 32 raste në Durrës,

31 raste në Korçë, 25 raste në Lushnje, 23 raste në Vlorë, 17 raste në Pogradec, 16 raste në Librazhd, 10 raste në Kukës, 9 raste në Kuçovë, 6 raste në Tepelenë, Malësi e Madhe,

4 raste në Berat, Mallakastër, Gjirokastër, Përmet, Sarandë, 3 raste në Kurbin, Delvinë, Peqin,

2 raste në Pukë, 1 rast në Shkodër dhe Skrapar.

Po ashtu, brenda ditës, janë shëruar 414 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 15,469 që nga fillimi i epidemisë.

Nga ana tjetër, aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 443 pacientë, 10 në terapi intensive, 5 pacientë janë të intubuar.

Si pasojë e sëmundjes, jetën e kanë humbur 13 qytetarë: Pesë qytetarë nga Tirana, 2 qytetarë nga Gjirokastra, 2 nga Fieri, 2 nga Lezha dhe 2 qytetarë nga Shkodra, të moshave 54-82 vjeç.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Humb kontrollin dhe del nga rruga, shkrumbohet automjeti në aksin Cërrik-Gramsh

Humb kontrollin dhe del nga rruga, shkrumbohet automjeti në aksin Cërrik-Gramsh

Publikuar më 10.04.2021
Një makinë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga në aks...

Një makinë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga në aksin Cerrik-Gramsh pranë digës së liqenit. Automjeti më pas ka marrë flakë duke u djegur totalisht. Zjarrfikëset e Gramshit dhe të Cerrikut kanë shkuar në vendngjarje për të shuar flakët. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur po ashtu ambulanca dhe policia. Fatmirësisht personat që […]

Lexo më shumë

Po afron dita! Ushtarët amerikanë zbarkojnë në Shqipëri (Foto)

Po afron dita! Ushtarët amerikanë zbarkojnë në Shqipëri (Foto)

Publikuar më 10.04.2021
Në Tiranë kanë zbarkuar forcat e ushtrisë amerikane. Ata vij...

Në Tiranë kanë zbarkuar forcat e ushtrisë amerikane. Ata vijnë si pjesë e stërvitjes së Aleancës së Atlantikut Verior për stërvitjen e ‘Defender 21. Ka qenë Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilët kanë publikuar një foto ku shfaqet ambasadorja Kim dhe ushtarët amerikanë, të cilët do të kryejnë trajnime për Forcat e […]

Lexo më shumë

VIDEO/ Nga Ekuadori në Durrës, policia jep informacion: Në konteiner u kapën 143 kg kokainë, arrestohen dy administratorët e firmës pritëse

VIDEO/ Nga Ekuadori në Durrës, policia jep informacion: Në konteiner u kapën 143 kg kokainë, arrestohen dy administratorët e firmës pritëse

Publikuar më 10.04.2021
Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar për operacioni...

Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar për operacionin e koduar ‘’El Mejor’’ në portin e Durrësit. Sipas Policisë, janë kapur ekzaktësisht 143 kg kokainë teksa konteineri ku ishin fshehur ishte nisur nga Ekuadori, porti Guayaquil, në Itali tranzit nëpërmjet portit Gioia Tauro  dhe përfundimisht në Durrës teksa destinacionin final kishte Kombinatin. Po ashtu bëhet […]

Lexo më shumë

VRASJA E QENVE/ Shoqatat për mbrojtjen e kafshëve protestë te Agjencia për Mbrojtjen e Konsumatorit

VRASJA E QENVE/ Shoqatat për mbrojtjen e kafshëve protestë te Agjencia për Mbrojtjen e Konsumatorit

Publikuar më 10.04.2021
Shoqatat për mbrojtjen e kafshëve protestuan sot te Agjencia...

Shoqatat për mbrojtjen e kafshëve protestuan sot te Agjencia për Mbrojtjen e Konsumatorit, duke kërkuar ndërhyrjen e menjëhershme të saj për t’i dhënë fund masakrës me qentë e rrugës. Ashtu si në shkresën e drejtuar një ditë më parë kryetarit të Bashkisë, Erion Veliaj, shoqatat për mbrojtjen e kafshëve kërkojnë mbylljen e klinikës veterinare të […]

Lexo më shumë

”El Mejor”, fotoja e Escobar shfaqet në një nga pakot me kokainë të sekuestruara në konteinerin në Durrës

”El Mejor”, fotoja e Escobar shfaqet në një nga pakot me kokainë të sekuestruara në konteinerin në Durrës

Publikuar më 10.04.2021
Kokaina e kapur në portin e Durrësit, e cila vinte me kontej...

Kokaina e kapur në portin e Durrësit, e cila vinte me kontejner nga Ekuadori ishte e ambalazhuar me foton e trafikantit më të madh të drogës në Kolumbi, Pablo Eskobar dhe mbi të shkruhej “El Mejro”, që në shqip do të thotë “Më i miri”. Pavarësisht se ka vdekur prej kohësh, lideri më i famshëm […]

Lexo më shumë

Shifrat e COVID-19 në vend/ 286 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit

Shifrat e COVID-19 në vend/ 286 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit

Publikuar më 10.04.2021
Ministria e Shëndetësisë: 2966 testime, 543 të shëruar, 286 ...

Ministria e Shëndetësisë: 2966 testime, 543 të shëruar, 286 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë […]

Lexo më shumë

Dalin fotot e drogës së sekustruar në Portin e Durrësit, si ishin mbështjellë dhe fshehur pakot me kokainë nga Ekuadori në Durrës

Dalin fotot e drogës së sekustruar në Portin e Durrësit, si ishin mbështjellë dhe fshehur pakot me kokainë nga Ekuadori në Durrës

Publikuar më 10.04.2021
Këto janë pakot e kokainës të sekuestruar në kontejnerin me ...

Këto janë pakot e kokainës të sekuestruar në kontejnerin me banane të kompanisë “Masabi Fruits”. “Shekulli” ka mundur të sigurojë ekskluzivisht foto të kokainës së bllokuar, e cila tashmë është ambalazhuar në qeset e provave të policisë së Durrësit. Pakot mbanin 140 kg kokainë të cilat kishin si destinacion firmën Masabi Fruits në Kombinat. Nga […]

Lexo më shumë

Vrasja makabër në Kavajë/ Burri e priti gruan teksa shkonte në mëngjes në punë

Vrasja makabër në Kavajë/ Burri e priti gruan teksa shkonte në mëngjes në punë

Publikuar më 10.04.2021
Një ngjarje e tmerrshme u regjistrua ditën e sotme në fshati...

Një ngjarje e tmerrshme u regjistrua ditën e sotme në fshatin Manskuri të Kavajës, ku shtetasja Fëllënxa Shirja e gjet e djegur në një makinë dhe vetëm pak metra më tej u gjet i varur bashkëshorti i saj Bilbil Shirja, të cilët ishin në process divorci. Detajet e fundit zbulojnë se autori vuante nga xhelozia […]

Lexo më shumë