Rooney: Kane do të largohet nga Tottenham

Sulmuesi i Everton, Wayne Rooney ka theksuar se ylli i Tottenham, Harry Kane do të largohet nga anglezët për shkak të mungesës së trofeve.Për momentin, ai është mbase sulmuesin më i mirë në Evropë. Problemi që Tottenham do ta ketë është se motivi i tij janë golat, ama motivimi i tij do të ndryshojë nga gola në trofe.

Dhe nëse Tottenham nuk fiton trofe vitin e ardhshëm apo në dy vitet e ardhshëm, atëherë ai do të kërkojë të fitojë trofe diku tjetër”, tha Rooney. Aktualisht Kane është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato.

Të tjera

Ku po shkojmë?

Nga Koço Kokëdhima Fondi Monetar Ndërkombëtar ishte mjaft i ashpër dhe kritik në raportin e parë të programit të post…

Abissnet