×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Rita Ora nuk di si të festojë 30-vjetorin, e ëma i jep një zgjidhje tipike si nënat shqiptare

Rita Ora në nëntor të këtij viti do të festojë ditëlindjen e saj të 30-të dhe pavarësisht se duhen ende shumë muaj, ajo ka nisur të mendojë që tani se si do e festojë. Këngëtarja ka kujtuar se si ka festuar vjet dhe ka publikuar disa foto shumë joshëse të saj.

Rita ka treguar se ajo realizoi vitin e shkuar për ditëlindjen një set fotografik për kopertinën e revistës “Love”. “Disa foto nga ditëlindja ime në Utah, kur ne gjithashtu xhiruam kopertinën e “The Love magazine”, në të cilin u kënaqëm shumë. Do doja të ktheja kohën pas, ishte ditëlindja më e bukur. Po mendohem se çfarë do të bëjë për ditëlindjen time të 30-të në nëntor”, ka shkruar Rita.

Nëna e saj, Vera Ora, i ka dhënë një zgjidhje tipike si nënat shqiptare. Ajo i ka treguar se për 30-vjetorin nuk ka ku ta kalojë tjetër përveçse në shtëpinë e prindërve të saj. Këtë zgjidhje Vera ja ka shkruar në shqip dhe përgjigja i saj i ka bërë të gjithë për të qeshur.

Për ditëlindje 30te?! ne shtëpi te nona!”, ka shkruar Vera shoqëruar me disa emoji duke qeshur me lot.

Rita prej kohësh jeton në një shtëpi me vete nga prindërit e saj dhe gjatë kohës së pandemisë ata kanë qenë plotësisht të ndarë nga njëri-tjetri, duke qenë se Vera duhej të ishte në shërbim të pacientëve si mjeke.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Virusi nuk ndalet/ Gruaja më e bukur në botë rezulton pozitive

Virusi nuk ndalet/ Gruaja më e bukur në botë rezulton pozitive

Publikuar më 12.07.2020
Aktorja ikonike e Bollywood Aishwarya Rai Bachchan dhe vajza...

Aktorja ikonike e Bollywood Aishwarya Rai Bachchan dhe vajza e saj, Aaradhya, testuan pozitive për koronavirus pas lajmeve se burri dhe vjehrri i Aishwarya ishin shtruar në spital për shkak të virusit. Rai Bachchan, dikur e quajtur “Gruaja më e bukur në botë” dhe fituese e prezantueses së Miss World në vitin 1994, u martua në […]

Lexo më shumë

Foto/ Bebe Rexha nën shoqërinë e djalit misterioz

Foto/ Bebe Rexha nën shoqërinë e djalit misterioz

Publikuar më 12.07.2020
Bebe Rexha është fotografuar nëpër rrugët e Los Angeles me n...

Bebe Rexha është fotografuar nëpër rrugët e Los Angeles me një djalë misterioz, ndërsa kishte disa ushqime të premten. E nominuar dy herë për Grammy, 30 vjeçarja me origjinë shqiptare, ishte shumë e qeshur nën shoqërinë e djalit të ri. Gjatë shëtitjes, dyshja dukeshin të humbur në bisedë, ndërsa biseduan larg në hyrje të dyqanit […]

Lexo më shumë

Festë në familjen Beckham, djali i Victorias dhe David martohet me aktoren 4 vite më të madhe

Festë në familjen Beckham, djali i Victorias dhe David martohet me aktoren 4 vite më të madhe

Publikuar më 11.07.2020
Djali i madh i David dhe Victoria Beckham, Brooklyn, është f...

Djali i madh i David dhe Victoria Beckham, Brooklyn, është fejuar me aktoren amerikane Nicola Peltz, e cila është 4 vjet më e madhe se ai. Mediat e huaja kanë mësuar se së shpejti ata do të martohen dhe për këtë gjë kanë rënë dakord edhe prindërit e 21-vjeçarit. Brooklyn ka 8 muaj që ka […]

Lexo më shumë

Detaje shokuese/ Dyshohet se Michael Jackson është marr me trafikim seksual të fëmijëve

Detaje shokuese/ Dyshohet se Michael Jackson është marr me trafikim seksual të fëmijëve

Publikuar më 11.07.2020
Disa detaje shokuese në lidhje me jetën e Michael Jackson ja...

Disa detaje shokuese në lidhje me jetën e Michael Jackson janë zbuluar së fundmi në një biografi për artistin të shkruar nga Dylan Hoëard. FBI ka ngritur dyshime se Michael është marrë me trafikim seksual të fëmijëve dhe ka hetuar disa ankesa se ka kontrabanduar një fëmijë të abuzuar në SHBA. Sipas dosjeve të zbuluara […]

Lexo më shumë

“Gënjeni kur thoni keni nxjerrë hit të ri”, Olti Curri thumbon këngëtarët: Mos thelloni injorancën e publikut

“Gënjeni kur thoni keni nxjerrë hit të ri”, Olti Curri thumbon këngëtarët: Mos thelloni injorancën e publikut

Publikuar më 11.07.2020
Këngët e publikuara kohët e fundit kanë ngjallur një debat t...

Këngët e publikuara kohët e fundit kanë ngjallur një debat të madh për vlerat e tyre artistike. Shumë kompozitorë, tekstshkrues e kantautor kanë reaguar të revoltuar në lidhje me projektet muzikore që po i serviren publikut. Përveç videoklipeve ku shfaqen gjithmonë vajza të veshura ekstravagante, problemi më shqetësues mbeten tekstet banale, të pakuptimtë dhe muzika […]

Lexo më shumë

“Sa i vrarë duhet të jesh shpirtërisht që t’i urosh vdekjen dikujt”, Vesa Luma reagon e revoltuar

“Sa i vrarë duhet të jesh shpirtërisht që t’i urosh vdekjen dikujt”, Vesa Luma reagon e revoltuar

Publikuar më 11.07.2020
Personazhe të njohur nga bota e artit, por edhe e politikës ...

Personazhe të njohur nga bota e artit, por edhe e politikës në trojet shqiptare janë prekur nga koronavirusi. I fundit prej tyre ishte lideri i LDK-së, Isa Mustafa, i cili konfirmoi ditën e djeshme se është infektuar me Covid. Pasi ai bërë lajmin publik nuk munguan komentet që i uronin shërim të shpejtë, por edhe […]

Lexo më shumë

“Ke veshur pantallonat e Edit? Ku e ke barkun?”, Arbana i bën konfuzë të gjithë me foton e fundit

“Ke veshur pantallonat e Edit? Ku e ke barkun?”, Arbana i bën konfuzë të gjithë me foton e fundit

Publikuar më 11.07.2020
Arbana Osmani është në muajt e fundit të pritjes së ëmbël dh...

Arbana Osmani është në muajt e fundit të pritjes së ëmbël dhe pritet që së shpejti të bëhet nënë për herë të dytë. Megjithëse shtatzënisë po i vjen fundi, Arbana nuk është ndalur së udhëtuari. Pak kohë më parë ajo udhëtoi drejt jugut të vendit me stafin e “Dua të të bëj të lumtur”, ndërkohë […]

Lexo më shumë

Lorik Cana baba shembullor, kalon fundjavën në shtëpi duke bërë tifo bashkë me vajzën

Lorik Cana baba shembullor, kalon fundjavën në shtëpi duke bërë tifo bashkë me vajzën

Publikuar më 11.07.2020
Në janar të këtij viti, ish-kapiteni i kombëtares shqiptare ...

Në janar të këtij viti, ish-kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit u bë baba për herë të dytë. Bashkëshortja e tij Monica solli në jetë një vajzë, të cilën e pagëzuan me emrin Enkeleida. Loriku tregohet gjithmonë i rezervuar për jetën e tij, ndaj fotot që poston me familjen janë të rralla. Së fundmi ai […]

Lexo më shumë