Rikthehet acari dhe reshjet, ja masat që duhet të merrni sot dhe nesër

Publikuar më 07. 12. 2017 nga Xhentila Gjoshi

Edhe gjatë ditës së sotme dhe nesër deri në pasdite moti do të jetë i thatë dhe nuk priten reshje. Por nga pasditja e ditës së nesërme pritet rikthimi i shirave. Fillimisht reshje do të ketë në Shkodër, por që pritet të shpërndahen në të gjithë Shqipërinë.
Më poshtë keni parashikimin e motit për sot pasdite dhe nesër nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.
Reshjet
Sot pasdite dhe nesër nuk priten reshje, përjashtuar fundin e ditës së nesërme, kur do të fillojnë që të shfaqen reshje të izoluara, kryesisht në qarkun e Shkodrës. Në tabelë tregohet respektivisht për secilin qark.
Temperaturat
Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 2 °C / 12 °C
në vendet e ulëta: -1 °C / 11 °C
në vendet malore: -2 °C / 6 °C.
Era
Sot pasdite dhe nesër do të fryjë e lehtë.