×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Rikthehen vranësirat/ Parashikimi i motit për sot, e shtunë 23 maj

Orët e para të ditës së premte nisin me kthjellime në të gjithë territorin shqiptar. Por mesdita sjellë kalime vranësirash të lehta në zonat malore duke lënë ultësirën perëndimore me kthjellime.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes, por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C verilindja deri në 27°C ultësira perëndimore. Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Varanësira dhe kthjellime, si do të ndryshojnë temperatura për ditën e sotme

Varanësira dhe kthjellime, si do të ndryshojnë temperatura për ditën e sotme

Publikuar më 20.09.2020
Vendi ditën e sotme do të shoqërohet nga një mot i qëndruesh...

Vendi ditën e sotme do të shoqërohet nga një mot i qëndrueshëm. E diela do të mbetet me diell dhe vranësira të pakta. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim dhe me shpejtësi maksimale deri në 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat: Zonat  malore  15/29°C, Zonat e ulëta  17/32°C, Zonat bregdetare 20/31°C.

Lexo më shumë

Ulen temperaturat dhe shtohen vranësirat, njihuni me parashikimin e motit për sot

Ulen temperaturat dhe shtohen vranësirat, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 19.09.2020
Kushtet e qëndrueshme do të sjellin në vendin tonë alternime...

Kushtet e qëndrueshme do të sjellin në vendin tonë alternime kthjellimesh dhe vranësirash gjatë orëve të paradites. Por në orët e mesditës dhe në vijim vranësirat do të drejtohen drejt zonave malore. Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do e ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10 gradë C deri në […]

Lexo më shumë

Mësoni si do të ndryshojnë temperaturat për ditën e sotme

Mësoni si do të ndryshojnë temperaturat për ditën e sotme

Publikuar më 18.09.2020
Sipas MeteoAlb dita nis me alternime kthjellimesh dhe vranës...

Sipas MeteoAlb dita nis me alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas-herëshme, të cilat pas mesditës do të pësojnë zhvillim në zonat malore dhe kryesisht në Juglindje ku priten dhe shira të izoluar, duke lënë zonat e ulta dhe bregdetare me kthjellime dhe vranësira. Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe rriten në mesditë duke […]

Lexo më shumë

Ndryshim i papritur/ Njihuni me parashikimin e motit për sot, 17 shtator 2020

Ndryshim i papritur/ Njihuni me parashikimin e motit për sot, 17 shtator 2020

Publikuar më 17.09.2020
Sipas MeteoAlb paraditja e kësaj të enjte në territorin shqi...

Sipas MeteoAlb paraditja e kësaj të enjte në territorin shqiptar mbetet më kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta, të cila pas mesditës dhe kryesisht gjatë mbrëmjes pësojnë zhvillim duke sjellë shira herë pas herë në formën e shtrëngatave. Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen më të paktën 4°C në mesditë duke luhatur […]

Lexo më shumë

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 16.09.2020
Sipas MeteoAlb kjo e mërkurë do të ketë alternime kthjellime...

Sipas MeteoAlb kjo e mërkurë do të ketë alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-hershme do të dominojnë kushtet e motit në territorin shqiptar. Parashikohet që edhe pasditja të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike, ndërsa nata sjellë shtim të vranësirave në të gjithë vendin. Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë […]

Lexo më shumë

Temperatura të larta dhe kthjellime, njihuni me parashikimin e motit për sot

Temperatura të larta dhe kthjellime, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 15.09.2020
Sipas MeteoAlb paraditja e së martës paraqitet me kthjellime...

Sipas MeteoAlb paraditja e së martës paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin tonë. Por mesdita dhe pasditja largojnë vranësirat duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në territorin shqiptar. Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C. Era […]

Lexo më shumë

Njihuni me parashikimin e motit për sot, 14 shtator 2020

Njihuni me parashikimin e motit për sot, 14 shtator 2020

Publikuar më 14.09.2020
Dita do të dominohet nga moti i kthjellët. Vranësirat do të ...

Dita do të dominohet nga moti i kthjellët. Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare në orët e mesditës kryesisht përgjatë relieveve malore. Era do të fryjë nga kuadrati i Verilindjes-Veriperëndimit 1-15 m/s, përgjatë vijës bregdetare dhe zonat pranë tyre era do të fitojë intensitet, hera-herës e vrullshme deri në 25 m/s.

Lexo më shumë

Lajme të mira për ata që do e kalojnë ditën në plazh, njihuni me parashikimin e motit për sot

Lajme të mira për ata që do e kalojnë ditën në plazh, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 13.09.2020
Pjesa e parë e ditës së sotme (13 shtator) do të karakterizo...

Pjesa e parë e ditës së sotme (13 shtator) do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Në orët e pasdites pritet të ketë shtim të vranësirave si dhe reshje të pakta shiu në zonat malore. Orët e vona të mbrëmjes përmirësojnë motin dhe në këto zona. Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të […]

Lexo më shumë