×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Rikthehen reshjet e shiut, si parashikohet moti për këtë të shtunë

Sipas MeteoAlb, deri në mesditë mbetemi nën dominimin e alternimeve të kthjellimeve dhe vranësirave lehta, KU më të dukshme paraqiten në Veri dhe Lindje.

Pasditja sjellë shtim të vranësirave dhe pritet që në pjesën më të madhe të vendit të kemi shira të izoluar. Nata sjellë rrebeshe aftashkurtra shiu.

Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 3°C  deri në 21°C.

Era do fryjë mesatare gjatë paradites por forcohet pasdite duke arritur shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor ndërsa  në det krijohet dallgëzim 6 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Ditë me diell dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Ditë me diell dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 11.04.2021
Mbi vendin tonë ditën  e sotme do të mbizotërojë një mot i k...

Mbi vendin tonë ditën  e sotme do të mbizotërojë një mot i kthjellët. Mesdita dhe pasditja parashikohet që të sjellin kalime vranësirash në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Gjithashtu edhe nata do të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike. Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit, vlerat minimale do të luhaten nga 2°C në zonat malore deri […]

Lexo më shumë

Rriten temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë  

Rriten temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë  

Publikuar më 10.04.2021
Vendi ynë do të përfshihet nga masa ajrore të qëndrueshme du...

Vendi ynë do të përfshihet nga masa ajrore të qëndrueshme duke diktuar mot të kthjellët në të gjithë vendin. Herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta në skajin verior dhe juglindor. Pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellime në të gjithë Republikën e Shqipërisë. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten sërish në vlerat […]

Lexo më shumë

Plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e motit për dy ditët në vijim (Tabelat)

Plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e motit për dy ditët në vijim (Tabelat)

Publikuar më 09.04.2021
Për të gjithë të apasionuarit e udhëtimeve lajme të mira vij...

Për të gjithë të apasionuarit e udhëtimeve lajme të mira vijnë nga moti sa i përket kësaj fundjave. Të ndikuar nga kushte të qëndrueshme atmosferike, moti këtë fundjavë do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin por nuk do të mungojnë vranësirat e pakta kalimtare. Vranësirat do të jenë kryesisht në orët e mesditës […]

Lexo më shumë

Temperatura deri në -3 °C, mësoni si parashikohet moti për sot

Temperatura deri në -3 °C, mësoni si parashikohet moti për sot

Publikuar më 09.04.2021
Sipas MeteoAlb, masat ajrore të kthjellëta por të ftohta që ...

Sipas MeteoAlb, masat ajrore të kthjellëta por të ftohta që kanë përfshirë Rajonin e Ballkanit do të diktojnë kushtet e motit edhe në vendin tonë. Për pasojë dita nis me mot të kthjellët, parashikohet që moti i kthjellët të mbizoteroj deri mëngjesin pasardhës. Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore […]

Lexo më shumë

Parashikimi i motit, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat për sot

Parashikimi i motit, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat për sot

Publikuar më 08.04.2021
Sipas MeteoAlb alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë ...

Sipas MeteoAlb alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë në pjesën më të madhe të Shqipërisë. Ndërsa në zonat Lindore dhe Juglindore do ketë reshje të izoluara shiu e dëbore. Por duke ju afruar mesditës moti kthjellohet gradualisht në zonat bregdetare e më pas kthjellimet do të jenë dominuese në të gjithë vendin tonë. […]

Lexo më shumë

Reshje shiu dhe temperatura deri nën -3 °C, mësoni parashikimin e motit për sot

Reshje shiu dhe temperatura deri nën -3 °C, mësoni parashikimin e motit për sot

Publikuar më 07.04.2021
Sipas MeteoAlb, dita nis me vranësira të shpeshta dhe reshje...

Sipas MeteoAlb, dita nis me vranësira të shpeshta dhe reshje të pakta shiu në pjesën më të madhe të vendit. Por në zonat malore dhe kryesisht veri dhe verilindje të Shqipërisë do ketë reshje të pakta dëbore. Këto kushte atmosferike mbeten deri pasdite kur moti përmirësohet fillimisht në zonat bregdetare dhe gjatë mbrëmjes kthjellimet do […]

Lexo më shumë

Parashikimi i motit, si do të ndryshojnë temperaturat

Parashikimi i motit, si do të ndryshojnë temperaturat

Publikuar më 06.04.2021
Sipas MeteoAlb alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtar...

Sipas MeteoAlb alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare do të mbizotërojnë në të gjithë vendin tonë. Këto kushte të motit vijojnë deri në orët e pasdites kur vranësirat shtohen në territor duke sjellë reshje fillimisht në zonat veriperëndimore dhe gradualisht përfshijnë edhe qendrën. Pas mesnatës reshjet shtrihen në të gjithë vendin tonë ku në Veri-Verilindje do […]

Lexo më shumë

Reshje dëbore dhe shiu gjatë javës, moti rezervon surpriza gjatë fundjavës

Reshje dëbore dhe shiu gjatë javës, moti rezervon surpriza gjatë fundjavës

Publikuar më 05.04.2021
Jemi në pranverë dhe ndryshimet e moti janë të pranueshme. M...

Jemi në pranverë dhe ndryshimet e moti janë të pranueshme. Mot i qëndrueshëm do të mbizotërojë në vend deri mbrëmjen e së martës. Në pjesën veriore do të rikthehen reshjet e dobëta të shiut. Që prej orëve të para të 24 orëshit të ditës së mërkurë, reshjet e shiut do të përfshijnë pjesën më të […]

Lexo më shumë