Rikthehen përmbytjet në Shqipëri, ja zonat që ndodhen nën ujë

Nuk kanë kaluar ende 10 ditë nga përmbytja e madhe që përfshirë gjithë vendin dhe uji sërish ka vërshuar në toka.

Si pasojë e reshjeve të shumta të rëna gjatë natës dhe paradites së sotme janë rikthyer përmbytjet në zonën e Laçit. Siç njoftohet nga banorët, përroi ka dalë nga shtrati i tij dhe uji ka përmbytur të gjitha rrugët e qytetit.

Për pasojë janë shkaktuar dhe dëmet e para. Pritet që reshjet të vazhdojnë gjatë ditës së sotme dhe nesër.

Të tjera

Abissnet