Rey Manaj tërheq vëmendjen e mediave spanjolle

Marca i ka kushtuar një artikull futbollistit të talentuar, Rey Manaj, ku nuk harron të theksoj faktin se i riu është shqiptari i parë që bëhet pjesë e listës së skuadrës së parë të Barcelonës.

Media spanjolle përshkruan rrugëtimin e Manajt nga Italia në Spanjë dhe si ai arriti të tërheqë vëmendjes e trajnerit Quique Setien, i cili po vuan lëndimet e Luiz Suares dhe Ousmane Dembele.

Sulmuesi 22-vjeçar sapo ka arritur në Kataluni, duke u bashkuar nga Albacete në janar për ta ndihmuar ekipin B.

Ai ka ardhur për 700 mijë euro plus një bonus prej 2 milionë euro, ndërsa ka shënuar një gol – nga pika e penalltisë – në dy paraqitje e tij të para me ekipin B, shkruan Marca.

Tani, ai mund të debutojë potencialisht nën drejtimin e Setien dhe tashmë është bërë i pari shqiptar që ka arritur të futet në listën e skuadrës së parë të këtij klubi.

Lojtari ka kaluar pjesën më të madhe të karrierës së tij të re në Itali, ku ai u nënshkrua me Interin pasi bëri përshtypje te Cremonese.

Edhe pse ai kishte gjashtë paraqitje për skuadrën e parë të Interit, ai kryesisht u dërgua në huazim te Pescara, Pisa, Granada dhe Albacete.

Si një Nr.9, ai  mund të luajë me shpinë nga porta dhe që mund ta fitojë topin në ajër falë fal trupit të tij, 182 centimetra i gjatë.

Rey Manaj ka qenë gjithmonë një lojtar i dobishëm dhe ai mund të bëjë këtë edhe në fushën e Camp Nou këtë fundjavë, shkruan ndër të tjera Marca.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet