×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Revista “Forbes” shpall listën e aktorëve më të paguar të vitit

Revista “Forbes” shpalli për të dytin vit radhazi Dwayne “the Rock” Johnson, si aktorin më të paguar në botë.

Ish mundësi raportohet të ketë fituar 87.5 milionë dollarë në periudhën nga 1 qershori i vitit 2019 në 1 qershorin e vitit 2020, përfshirë këtu dhe 23.5 milionë dollarë nga thrilleri i Netflix, “Red Notice”. Një pjesë të madhe të fitimeve ai i ka dhe nga linja e rrobave sportive “Project Rock”.

Sipas “Forbes”, 10 aktorët më të paguar të vitit kanë fituar së bashku plot 545 milionë dollarë dhe rreth 25% të kësaj shume e kanë marrë nga Netflix.

Kolegu i Johnson, në “Red Notice”, Ryan Reynold renditet i dyti në këtë listë me përfitime 71.5 milionë dollarë në vit. I treti vjen aktori dhe producenti Mark Wahlberg me 58 milionë dollarë, ndërsa në vend të katërt dhe të pestë në listë renditen respektivisht Ben Affleck dhe Vin Diesel.

Aktori indian Akshay Kumar është i vetmi yll nga Bollywood që listohet në top 10. Ai vjen në vendin e 6 me plot 48.5 milionë dollar në vit.

I shtati renditet Lin-Manuel Miranda dhe tre vendet e fundit të listës plotësohen nga aktorët Will Smith, Adam Sandler dhe Jackie Chan.

Lista e aktoreve femra më të paguara në një vit ende nuk është prezantuar.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gabriel Garko pranon para të gjithëve që është homoseksual!

Gabriel Garko pranon para të gjithëve që është homoseksual!

Publikuar më 26.09.2020
I ftuari special i mbrëmjes së kaluar në “Grande Fratello VI...

I ftuari special i mbrëmjes së kaluar në “Grande Fratello VIP” në Itali ishte aktori i njohur Gabriel Garko. Ai realizoi një takim me ish-partneren e tij, aktoren Adua Del Vesco, me të cilën ishte i fejuar nga viti 2015 deri në vitin 2018. Aktori kishte shkruar një letër për Adua-n, ku foli për marrëdhënien […]

Lexo më shumë

“Po shkoj të vetizolohem, ruani veten”, Stresi rezulton pozitiv me Covid-19

“Po shkoj të vetizolohem, ruani veten”, Stresi rezulton pozitiv me Covid-19

Publikuar më 26.09.2020
Covid-19 ka prekur disa personazhe të njohur publikë në vend...

Covid-19 ka prekur disa personazhe të njohur publikë në vendin tonë. Së fundmi ka qenë reperi i njohur Stresi që ka rezultuar pozitiv. Lajmi është bërë publik nga vetë këngëtari në “Instagram”. Në postimin e tij Stresi shkruan se menjëherë po shkon të izolohet. Gjithashtu ai i bën thirrje të gjithë ndjekësve të tregojnë kujdes […]

Lexo më shumë

U përfol për lidhje me biznesmenin, flet pas arrestimit Fjolla Morina: Mos fusni në valle njerëz familjarë

U përfol për lidhje me biznesmenin, flet pas arrestimit Fjolla Morina: Mos fusni në valle njerëz familjarë

Publikuar më 26.09.2020
Këngëtarja Fjolla Morina, ka folur për herë të parë pas arre...

Këngëtarja Fjolla Morina, ka folur për herë të parë pas arrestimit në Morinë ku u kap me dy armë zjarri pistoleta me vete, teksa në pranga ranë dhe dy personat që e shoqëronin, biznesmeni Fisnik Syla dhe shoferi Fitim Muji. Ndërsa sot qarkulloi në media lajmi se Fjolla ishe në një lidhje me biznesmeni Fisnik […]

Lexo më shumë

Nuk është më 16 vjeç/ Greta Koçi feston sot ditëlindjen, ja sa mbush këngëtarja

Nuk është më 16 vjeç/ Greta Koçi feston sot ditëlindjen, ja sa mbush këngëtarja

Publikuar më 26.09.2020
Greta Koçi feston sot 29-vjetorin e lindjes. Ka qenë vetë kë...

Greta Koçi feston sot 29-vjetorin e lindjes. Ka qenë vetë këngëtarja e cila nëpërmjet një postimi në “InstaStory” shkruan se është ditëlindja e saj. Po ashtu edhe motra, Eni i ka bërë një dedikim, teksa i shkruan se do të jetë gjithmonë aty për ta përqafuar. “S’ka rëndësi sa rritemi në moshë motër, gjithmonë do […]

Lexo më shumë

Pas dy vitesh bashkëjetesë, djali i Ardit Gjebreas ndahet nga vajza e biznesmenit

Pas dy vitesh bashkëjetesë, djali i Ardit Gjebreas ndahet nga vajza e biznesmenit

Publikuar më 26.09.2020
Fejesa e djalit të Ardit Gjebreas me vajzën e një biznesmeni...

Fejesa e djalit të Ardit Gjebreas me vajzën e një biznesmeni të njohur në Tiranë ishte padyshim një nisje e mirë për vitin 2018. Dy të rinjtë celebruan dashurinë e tyre dhe ndanë me ne copëza nga festa, që sipas zakonit mblodhi bashkë dy familjet dhe miqtë e afërt. Përmes ceremonisë private larg syrit mediatik, […]

Lexo më shumë

Zi për këngëtarin shqiptar, humb të atin nga Covid-19

Zi për këngëtarin shqiptar, humb të atin nga Covid-19

Publikuar më 26.09.2020
Reperi i njohur shqiptar, Elinel ka humbur një ndër njerëzit...

Reperi i njohur shqiptar, Elinel ka humbur një ndër njerëzit e tij më të shtrenjtë. I ati është ndarë nga jeta dhe lajmin e bëri të ditur vetë ai me anë të një postimi në rrjete sociale ditën e djeshme. Elinel publikoi një foto të të ndjerit në profilin e tij të Instagramit, krahas së […]

Lexo më shumë

“Kaluam oqeane për t’u ndjerë të vlerësuar”, Vesa Luma përlotet në studio, tregon mbi largimin nga Shqipëria

“Kaluam oqeane për t’u ndjerë të vlerësuar”, Vesa Luma përlotet në studio, tregon mbi largimin nga Shqipëria

Publikuar më 25.09.2020
Në 5-vjetorin e martesës, Vesa Luma mori një propozim të dyt...

Në 5-vjetorin e martesës, Vesa Luma mori një propozim të dytë nga bashkëshorti i saj, Big Basta. “Nëse do të propozoja prapë, a do martohesh për herë të dytë me mua? Po, Jo? Të dua”, shkroi reperi në një fletë për ta pyetur partneren nëse do martohej sërish me të. Përveç Vesës edhe ne u […]

Lexo më shumë

“Të vrasin pa turp”, Big Basta publikon këngën e re: Rama ik! (Video)

“Të vrasin pa turp”, Big Basta publikon këngën e re: Rama ik! (Video)

Publikuar më 25.09.2020
Reperi Big Basta ka publikuar këngën e re, e cila përcjell r...

Reperi Big Basta ka publikuar këngën e re, e cila përcjell revolt ndaj poltikës në vendin tonë. Këtë Freestyle Basta ia dedikon të gjithë të rinjve të cilët nga politika pa asnjë të “Aty të vrasin pa turp e pështyjnë në flamur”, thotë ndër rreshta reperi ndërsa zbulon se një tjetër shtet i ka uruar […]

Lexo më shumë