Reshje shiu në të gjithë territorin shqiptar! Ja si parashikohet moti sot

Kthjellime dhe vranësira kalimtare mbeten deri në mesditë në të gjithë Shqipërinë. Pasditja dhe nata sjellin shtim të vranësirave në të gjithë vendin. Më të dukshme paraqiten në ekstremin Verior dhe përgjatë kufirit Lindor duke rrezikuar reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa bregdeti mbetet me kthjellime.

Sipas MeteoAlb, era do të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar bë det dallgëzim 2 ballë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6 gradë C deri në 23 gradë C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Shqipëri, narko shtet

Revista politike “Spiegel” raporton për sjelljen alarmante të qeverisë  socialiste në Shqipëri, me kryeministër Edi Ramën dhe ministër Lleshajn etj….

Abissnet