×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Reshje shiu dhe temperatura nën 0! Ja si parashikohet moti nesër në Shqipëri

Vendi ynë do të jetë ,e vranësira dhe herë pas here me reshje shiu gjatë paradites. Por mesdita dhe pasditja përmirësojnë përkohësisht kushtet atmosferike, ku në mbrëmje rikthehen vranësirat dhe reshjet e shiut. Në zonat Jugore shirat priten të jenë deri me intensitet mesatar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga -2 gradë C deri në 15 gradë C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi mbi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mëngjesi nis i kthjellët por si do të vijojë dita, njihuni me surprizat e motit

Mëngjesi nis i kthjellët por si do të vijojë dita, njihuni me surprizat e motit

Publikuar më 08.08.2020
Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e mot...

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët në bregdet por kthjellime dhe vranësira të shpeshta do ketë në zonat e ulëta dhe malore, të cilat gjatë pasdites do të sjellin rrebeshe shiu të izoluar veri-verilindje dhe juglindje. Parashikohet që mbrëmja të vijojë me kthjellime dhe vranësira, ku […]

Lexo më shumë

Plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e motit

Plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e motit

Publikuar më 07.08.2020
Vendi ynë ditën e sotme gjatë paradites do të karakterizohet...

Vendi ynë ditën e sotme gjatë paradites do të karakterizohet nga një mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare në territorin shqiptar. Sipas MeteoAlb mesdita dhe pasditja sjellin zhvillim të vranësirave lokale duke rrezikuar shira të përkohshëm në zonat veriore dhe jug-juglindje të vendit. Mbrëmja rikthen kushtet e motit të kthjellët. Temperaturat e ajrit rriten në […]

Lexo më shumë

Dita e sotme nis me kthjellime, por pasditja do të sjellë surpriza, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Dita e sotme nis me kthjellime, por pasditja do të sjellë surpriza, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar më 06.08.2020
Gjatë paradites së ditës së sotme moti në vendin tonë do të ...

Gjatë paradites së ditës së sotme moti në vendin tonë do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-hershme. Sipas MeteoAlb mesdita do të sjellë zhvillim të vranësirave dhe shira të izoluar në vendin tonë. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të përmirësojnë dukshëm kushtet e motit në Shqipëri. Temperaturat e ajrit rriten në […]

Lexo më shumë

Dita nis me rrebeshe shiu, si do të vijojë moti në orët e pasdites

Dita nis me rrebeshe shiu, si do të vijojë moti në orët e pasdites

Publikuar më 05.08.2020
Vendi ynë gjatë ditës së sotme do të karakterizohet me një m...

Vendi ynë gjatë ditës së sotme do të karakterizohet me një mot me vranësira të dendura, rrebeshe shiu dhe ministuhi ere në pjesën më të madhe të territorit. Reshjet do jenë mesatare dhe lokalisht me intensitet të lartë. Vetëmo mbizotërohet nga vranesira te dendura orët e vona të pasdites përmirësojnë përkohësisht motin. Temperaturat e ajrit […]

Lexo më shumë

Më në fund pak freski, zhvillim vranësirash duke u pasuar nga reshje shiu

Më në fund pak freski, zhvillim vranësirash duke u pasuar nga reshje shiu

Publikuar më 04.08.2020
Pas temperaturave përvëluese, javën e ardhshme priten ditë m...

Pas temperaturave përvëluese, javën e ardhshme priten ditë me shi. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, pjesa më e madhe e javës do karakterizohet nga ulje e ndjeshme e temperaturave. Dita e martë do të nisë me mot të kthjellët e shtim gradual të vranësirave deri të dendura. Në vend do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme. […]

Lexo më shumë

Si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës së sotme, njihuni me parashikimin e motit

Si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës së sotme, njihuni me parashikimin e motit

Publikuar më 03.08.2020
Gjatë ditës së sotme, vendi ynë do të karakterizohet nga kth...

Gjatë ditës së sotme, vendi ynë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta, të cilat do të mbizotërojnë të gjithë territorin, ku më të shpeshta do të paraqiten në zonat përgjatë kufirit lindor por pa reshje. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike. Temperaturat e ajrit ulen serish […]

Lexo më shumë

E hëna nis me vranësira dhe reshje të izoluara shiu, njihuni me parashikimin e motit për javën e ardhshme

E hëna nis me vranësira dhe reshje të izoluara shiu, njihuni me parashikimin e motit për javën e ardhshme

Publikuar më 02.08.2020
Dita e hënë do të ketë mot kryesisht të kthjellët, vranësira...

Dita e hënë do të ketë mot kryesisht të kthjellët, vranësira të pakta të përqendruara përgjatë relieveve malore. Reshej shiu të izoluara përgjatë maleve në Juglindje të vendit. Dita e martë do të nisë me mot të kthjellët e shtim gradual të vranësirave deri të dendura. Dita e mërkurë do të jetë me vranësira mesatare […]

Lexo më shumë

Bien temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Bien temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar më 02.08.2020
Në vend do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme. Moti d...

Në vend do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme. Moti ditën e dielë përgjatë gjithë vijës bregdetare parashikohet i kthjellët. Në mesditë e pasdite në veri dhe përgjatë maleve do të ketë zhvillim vranësirash. Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim, e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, duke u shoqëruar me valëzim 1-2 ballë. […]

Lexo më shumë