Reshje dhe rënie temperaturash! Parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas IGJEUM ditën e sotme priten reshje të dobëta deri mesatare në qarqet Dibër, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër (siç tregohet në tabelë për secilin qark). Në Veri dhe në Lindje në lartësitë mbi 300 m reshjet do të jenë në formën e dëborës.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 5 / 16 °C
në vendet e ulëta: 7 /10 °C
në vendet malore: -2 / 6 °C

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet