Rënie temperaturash! Ja si parashikohet moti sot në vendin tonë

Kushtet e qëndrueshme dhe moti i kthjellët mbeten prezent në vendin tonë, ku gjatë paradites vranësirat e lehta do të jenë të spostuara në zonat malore. Por gjatë pjesës së dytë të ditës, vranësirat kalimtare do të shfaqen dhe në zonën e ulët të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me -2°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Durrësit me 15°C.

Era do të fryjë mesatare në det me shpejtësi 35-40 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet