Rënie drastike të temperaturave! Ja si parashikohet moti nesër

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të mbeten në të gjithë vendin, por më të dukshme në ekstremin Verior dhe përgjatë kufirit Lindor ku priten reshje të pakta dëbore.

Pasditja dhe nata sjellin përmirësim të kushteve atmosferike ku moti i kthjellët dhe i ftohtë do të dominojnë në të gjithë territorin

Sipas MeteoAlb, era do të fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -7 gradë C zonat malore deri në 12 gradë C në bregdet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet