×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Rëndohet gjendja shëndetësore e Putin, mbytet nga kolla gjatë fjalimit (Video)

Lideri rus, Vladimir Putin ka shfaqur sërish probleme me shëndetin. Gjatë një takimi të mbajtur një ditë më parë online, me krerët më të lartë të shtetit, lidhur me krizën ekonomike që ka shkaktuar Covid-19, Presidenti i Rusisë,  shfaqet duke u kollitur gjatë mbajtjes së fjalës.

Presidenti rus, 68 vjeç, u përpoq të mbaronte fjalinë, por kolla e bëri gati të pamundur.

Videoja e publikuar u redaktua më vonë, në mënyrë që kolla e rënduar të mos dukej aq shumë e rëndë, shkruajnë mediat.

Ndërkohë agjencia shtetërore e lajmeve TASS pyeti Kremlin për shëndetin e Putinit dhe iu tha se ai ishte ‘absolutisht normal’.

“Presidenti kërkoi falje dhe vazhdoi takimin pothuajse pa ndalur,” tha agjencia. Putin po fliste me telefonatë me ministrin e tij të financave Anton Siluanov dhe zyrtarë të tjerë të lartë kur filloi kollitja. Ai shqiptoi ‘Më falni’ dhe në mënyrë të përsëritur ngrinte dorën e djathtë në gojë ndërsa përpiqej të vazhdonte.

Ndryshe nga udhëheqësit botërorë si Boris Johnson dhe Donald Trump, Putini besohet se deri më tani nuk është infektuar me COVID-19.

Në fillim të këtij muaji, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov hodhi poshtë pretendimet se Putini mund të tërhiqej në janar të 2021 nga detyra pas thashethemeve që ai kishte sëmundjen e Parkinsonit. ‘Është marrëzi absolute,’ tha Peskov. ‘Çdo gjë është në rregull me presidentin.’

Ai ka mbetur kryesisht i izoluar muajt e fundit pas një trembjeje në Prill kur ai ra në kontakt me mjekët e infektuar në një klinikë të Moskës.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Ne nuk kishim as mbathje, si ta nxirrnim kartën e identitetit”/ Zbulohet diplomati dhe organizatori i festës së orgjisë

“Ne nuk kishim as mbathje, si ta nxirrnim kartën e identitetit”/ Zbulohet diplomati dhe organizatori i festës së orgjisë

Publikuar më 02.12.2020
Një diplomat Estonez mori pjesë në një “festë orgjie&#...

Një diplomat Estonez mori pjesë në një “festë orgjie”- e përshkruar nga media belge si një orgji – që u shkatërrua nga policia të premten në mbrëmje, tha Ministria e Punëve të Jashtme Estoneze. Festa – në të cilën policia kapi 25 burra të zhveshur, sipas mediave belge – tërhoqi vëmendjen e përhapur sepse tre […]

Lexo më shumë

Del vendimi i ri/ Personat e infektuar me COVID-19, tashmë nuk do të izolohen për 14 ditë por për…

Del vendimi i ri/ Personat e infektuar me COVID-19, tashmë nuk do të izolohen për 14 ditë por për…

Publikuar më 02.12.2020
Drejtori i Qendrave Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimi...

Drejtori i Qendrave Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, Dr. Robert Redfield, informoi Zëvendës Presidentin Mike Pence dhe anëtarët e Task Force të Shtëpisë së Bardhë se CDC së shpejti do të nxjerrë udhëzime të reja duke zvogëluar numrin e ditëve që personat e infektuar duhet të karantinohen, i thanë dy zyrtarë të lartë […]

Lexo më shumë

Mund të jetë gabim i madh, do të çojë në më shumë vdekje, ekspertët ngrene alarmin për festat e fundvitit

Mund të jetë gabim i madh, do të çojë në më shumë vdekje, ekspertët ngrene alarmin për festat e fundvitit

Publikuar më 02.12.2020
Brukseli u ka kërkuar kryeqyteteve të BE të shmangin një heq...

Brukseli u ka kërkuar kryeqyteteve të BE të shmangin një heqje të masave të kufizimit që mund të çojnë në një valë të tretë të infeksioneve të koronavirusit, por vendet tashmë po ecin përpara me planet e tyre për të lehtësuar kufizimet përpara pushimeve të dimrit. Ekspertët e shëndetit publik thonë se mund të jetë […]

Lexo më shumë

E pazakontë/ Bëri sherr me gruan, 48-vjeçari ecën 450 km rrugë në këmbë për të qetësuar nervat

E pazakontë/ Bëri sherr me gruan, 48-vjeçari ecën 450 km rrugë në këmbë për të qetësuar nervat

Publikuar më 02.12.2020
“Ai ishte larguar nga shtëpia për të qetësuar zemërimin e ti...

“Ai ishte larguar nga shtëpia për të qetësuar zemërimin e tij pas një debati tjetër me gruan e tij. Një shëtitje që filloi në Como dhe përfundoi në Fano”, kështu niset artikulli në mediat italiane për një 48-vjeçar i cili ka ecur 450 km në këmbë për të qetësuar nervat. Pasi përufundoi ecjen e gjatë […]

Lexo më shumë

Vaksina mund të bëhet përpara fundit të vitit

Vaksina mund të bëhet përpara fundit të vitit

Publikuar më 01.12.2020
Vaksinimet e para për koronavirusin mund të kryhen përpara f...

Vaksinimet e para për koronavirusin mund të kryhen përpara fundit të vitit nëse gjithçka shkon sipas programit. Kompania bioteknologjike Moderna njoftoi të hënën se Administrata e Shteteve të Bashkuara për Ushqimin dhe Ilaçet (FDA) pritet të shqyrtojë nëse do të japë autorizimin rreth datës 17 dhjetor. Kompania Moderna pason kompanitë e tjera të barnave, Pfizer […]

Lexo më shumë

Cilët do të vaksinohen të parët? Mblidhet grupi i ekspertëve të CDC-së

Cilët do të vaksinohen të parët? Mblidhet grupi i ekspertëve të CDC-së

Publikuar më 01.12.2020
Anëtarët e një komisioni këshillimor të Qendrave amerikane p...

Anëtarët e një komisioni këshillimor të Qendrave amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve u takuan të martën për të përcaktuar se cilat kategori duhet të vaksinohet fillimisht kundër koronavirusit, me miratimin përfundimtar të vaksinës nga autoritetet. Komisioni Këshillimor i CDC-së për Praktikat e Imunizimit dëshiron të informojë publikun në lidhje me rekomandimin e tij […]

Lexo më shumë

Flasin dëshmitarët, ja si u identifikua/ Zbulohet emri i eurodeputetit të Viktor Orban që mori pjesë në orgjinë e zhvilluar të premten

Flasin dëshmitarët, ja si u identifikua/ Zbulohet emri i eurodeputetit të Viktor Orban që mori pjesë në orgjinë e zhvilluar të premten

Publikuar më 01.12.2020
Një eurodeputet i njohur nga partia qeverisëse e Hungarisë ‘...

Një eurodeputet i njohur nga partia qeverisëse e Hungarisë ‘Fidesz’ pranoi të martën se ai mori pjesë në një “festë orgjie” – e përshkruar nga media lokale si “orgji” – që u shkatërrua nga policia e Brukselit. József Szájer tha në një deklaratë se ai ishte “i pranishëm” në “festën private” – në të cilën, […]

Lexo më shumë

Para një viti ishte një pneumoni misterioze dhe pa emër, COVID-19 sot mbush 1 vjeç

Para një viti ishte një pneumoni misterioze dhe pa emër, COVID-19 sot mbush 1 vjeç

Publikuar më 01.12.2020
Më 1 dhjetor në qytetin kinez të Wuhan një burrë tregoi simp...

Më 1 dhjetor në qytetin kinez të Wuhan një burrë tregoi simptomat e asaj që atëherë ishte një pneumoni misterioze dhe pa emër. Ishte origjina e pandemisë Covid-19 e cila deri më tani ka shkaktuar më shumë se 63 milion raste dhe pothuajse një e milion e gjysmë viktima në të gjithë botën. Në Itali, […]

Lexo më shumë