×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Rekord vdekjesh në Itali, 627 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19!

Italia raportoi 627 vdekje për shkak të Covid-19 të mërkurën kundër 421 rasteve të një ditë më parë, ndërsa numri ditor i infeksioneve të reja, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, u rrit në 13.708 nga 7.767 të martën.

Numri i përgjithshëm zyrtar i të vdekurve në Itali që nga fillimi i pandemisë është 112.374, e dyta më e larta në Evropë pas Mbretërisë së Bashkuar dhe e shtata më e larta në botë. Vendi ka raportuar 3.7 milion raste deri më tani.

Numri i pacientëve të trajtuar me Covid-19 në spitale – duke mos përfshirë ata në ICU – u rrit në 29,316 nga 29,337 një ditë më parë të mërkurën.

Në të njëjtën kohë, kishte 276 pranime të reja në njësitë e kujdesit intensiv, pak më të larta se 221 të martën.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Covid në Greqi/ Regjistrohen 1 718 raste të reja me koronavirus, 52 të vdekur dhe 780 të intubuar

Covid në Greqi/ Regjistrohen 1 718 raste të reja me koronavirus, 52 të vdekur dhe 780 të intubuar

Publikuar më 11.04.2021
Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik njoftoi  sot 1 718 r...

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik njoftoi  sot 1 718 raste të reja me Covid-19 në Greqi. Në të njëjtën kohë, sipas informacionit të shërbimeve shëndetësore greke, 780 pacientë janë të intubuar në ICU. Që nga fillimi i pandemisë, 1 859 pacientë janë larguar nga ICU.   Numri i përgjithshëm i rasteve arrin kështu në 295 […]

Lexo më shumë

Horror në Itali/ Burri vret gruan, djalin dhe pronarët e shtëpisë

Horror në Itali/ Burri vret gruan, djalin dhe pronarët e shtëpisë

Publikuar më 11.04.2021
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një 83 vjeçar ka ...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një 83 vjeçar ka vrarë bashkëshorten dhe djalin e tij me aftësi të kufizuara, gjithashtu ka vrarë dhe çiftin e bashkëshortëve pronarë të shtëpisë ku banonin. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja e rëndë ka ndodhur në Torino, ndërsa pas krimit autori Renzo Tarabella, 83 […]

Lexo më shumë

Kurz: Austria përfundoi negociatat për vaksinën ruse të Sputnik V

Kurz: Austria përfundoi negociatat për vaksinën ruse të Sputnik V

Publikuar më 10.04.2021
Austria ka përfunduar negociatat për të marrë vaksinën kundë...

Austria ka përfunduar negociatat për të marrë vaksinën kundër koronavirusit të Sputnik V, tha të shtunën kancelari Sebastian Kurz. Në një konferencë për mediat lokale, Kurz tha se bisedimet “de facto kishin marrë fund” duke bërë të mundur që Austria të blinte një milion doza dhe të siguronte një “numër shtesë” për përhapjen e vaksinimeve […]

Lexo më shumë

Super arma ruse ‘Poseidon’ mund të shkaktojë ‘tsunami radioaktiv’ (Foto)

Super arma ruse ‘Poseidon’ mund të shkaktojë ‘tsunami radioaktiv’ (Foto)

Publikuar më 09.04.2021
Rusia po konsolidon kontrollin e saj në Arktik duke ndërtuar...

Rusia po konsolidon kontrollin e saj në Arktik duke ndërtuar një bazë të re ushtarake, siç tregojnë imazhet satelitore, ndërsa Vladimir Putin po teston një super-silur të ri të aftë të shkaktojë “tsunami radioaktiv”. Mes tensioneve në rritje dhe në një epoke të dytë të Luftës së Ftohtë midis Perëndimit dhe Rusisë, analistët ushtarakë janë […]

Lexo më shumë

Rusia: Nuk ka patur asnjë vdekje prej vaksinave tona

Rusia: Nuk ka patur asnjë vdekje prej vaksinave tona

Publikuar më 09.04.2021
Autoritet shëndetësor rus (Roszdravnadzor) njoftoi sot se nu...

Autoritet shëndetësor rus (Roszdravnadzor) njoftoi sot se nuk është raportuar asnjë vdekje pas vaksinimit me vaksina ruse dhe ato nuk japin më shumë se 0.1% efekte anësore. “Ne jemi duke monitoruar vazhdimisht sigurinë e vaksinave Covid-19. Që nga fillimi, nuk kemi regjistruar një rast të vetëm të vdekjes që rezulton nga përdorimi i vaksinave ruse […]

Lexo më shumë

Erdogan injoroi shefen e KE-së duke e ulur në divan, flet zyrtari i lartë i BE-së: “E pranoj gabimin, por nuk kisha çfarë të bëja, pendohem shumë për këtë situatë

Erdogan injoroi shefen e KE-së duke e ulur në divan, flet zyrtari i lartë i BE-së: “E pranoj gabimin, por nuk kisha çfarë të bëja, pendohem shumë për këtë situatë

Publikuar më 09.04.2021
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel pranoi se ai...

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel pranoi se ai mund të ketë bërë një gabim gjatë asaj që është quajtur ‘Sofagate’, por tha se kishte frikë se do të kishte shkaktuar një incident diplomatik. Në një intervistë televizive me transmetuesin belg LN24 të enjten në mbrëmje, Michel dha pikëpamjen e tij për këtë çështje, në […]

Lexo më shumë

“Shtëpia e Kurz”/ Kancelari austriak nga politikani rinor në një imazh mashtrues

“Shtëpia e Kurz”/ Kancelari austriak nga politikani rinor në një imazh mashtrues

Publikuar më 08.04.2021
Sebastian Kurz, një politikan i cili u bë udhëheqësi i Austr...

Sebastian Kurz, një politikan i cili u bë udhëheqësi i Austrisë kur ishte vetëm 31 vjeç, u ngrit në pushtet duke kultivuar një imazh rinor, më të mirin që e donte atë për të rinjtë dhe të moshuarit. Dhe pastaj ai u bë mashtrues Një memorie e mesazheve private me tekst midis kancelarit të qendrës […]

Lexo më shumë

Gjermania fillon bisedimet për të blerë vaksinën Sputnik V të Rusisë

Gjermania fillon bisedimet për të blerë vaksinën Sputnik V të Rusisë

Publikuar më 08.04.2021
Jens Spahn i Gjermanisë u tha kolegëve të tij të shëndetit t...

Jens Spahn i Gjermanisë u tha kolegëve të tij të shëndetit të mërkurën se Berlini po fillon negociatat për të blerë vaksinën ruse të koronavirusit Sputnik V, sipas tre diplomatëve të BE-së, citon Politico.eu. Duke konfirmuar një raport të botuar së pari nga Reuters, diplomatët thanë se Spahn e bëri njoftimin në një videokonferencë të […]

Lexo më shumë