Real Madridi dhe Manchester United hedhin milionat në tavolinë për Neymarin

Real Madridi dhe Manchester United janë gati të bëjë çmendurinë për të nënshkruar me brazilianin e PSG-së, Neymar.
Fillimisht ishte e përditshmja Marca, që shkruan se Florentino Perez e do me çdo çmim Neymarin.
Për ta marrë atë nga PSG, që pagoi 222 milionë euro, “Los Blancos” janë gati të paguajnë 400 milionë euro.
Në anën tjetër Manchester United duket që e kanë edhe më seriozisht. Sipas “Le10Sport”, United po përgatit plot 500 milionë euro për sulmuesin, shkruan tg.
Mourinho po kërkon një yll për sulmin e skuadrës së tij. Kandidati kryesor deri tani ka qenë Antoine Griezmann, por orët e fundit duket se vështrimi i “Djajve të Kuq”, është hedhur nga braziliani. Neymar ka shënuar 20 gola dhe ka dhënë 14 pasime për gol në 22 ndeshjet që ka luajtur deri tani me PSG.

Fotot e kryetarëve!

Koço Kokëdhima Është bërë “normale” tashmë që kryetarët e partive të vjetra shqiptare paguajnë qindra-mijëra dollarë për një foto me…

Abissnet