×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Rama akuza ndaj medias, PD: Nuk ka gazetarë kriminelë, ka kryeministër që bën propagandë me fatkeqësinë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka reaguar pas sulmeve të kryeministrit Edi Rama, ndaj mediave lidhur me raportimet e bëra për tragjedinë e 26 nëntorit, ku si pasojë e tërmetit 6.3 ballë humbën jetën 51 persona.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Vokshi shkruan se nuk janë gazetarët kriminelë, por se kryeministri po e përdor këtë fatkeqësi për propagandë.

Sipas ish-deputetes gazetarët kanë raportuar njoftimet e Ministrisë së Shëndetësisë, ndërsa i moshuari që humbi jetën teksa transferohej nga spitali i Durrësit në një tjetër nuk duhej të ishte lejuar nga stafi mjekësor.

Postimi i plotë:

Nuk ka gazetarë kriminelë! Ka Kryeministër që bën propagandë kriminale me fatkeqësinë

Për të mbuluar përgjegjësinë direkte për keq menaxhimin e emergjencës pas tërmetit, Edi Rama ka nisur të sulmojë gazetarët, të cilët përcjellin shqetësimet e vërteta të qytetarëve në zonat e prekura.

Nuk janë kriminelë gazetarët që raportuan njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë se Spitali i Durrësit po evakuohej.

Nuk janë kriminelë gazetarët pse një qytetar u lejua të zhvendoset nga spitali i Durrësit pas dhe, fatkeqësisht, humbi jetën rrugës për në Spitalin e Beratit.

Kriminale në këtë histori është përdorimi politik nga Edi Rama i tragjedisë, i tronditjes, i skamjes, i humbjes së besimit dhe sigurisë për jetën dhe banesën.

Kriminale është që të përpiqesh të shtysh edhe një ditë duke gënjyer, duke mashtruar qytetarët për të fshehur gjurmët e mëdha të krimit.

Në emër të Partisë Demokratike, inkurajoj gazetarët të mos intimidohen nga gjuha e dhunshme, e turpshme, e papranueshme e Edi Ramës.

Ngritja e zërit nga gazetarët, pro interesit publik, është arma e vetme për të zhbërë presionin kriminal të Edi Ramës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rama del sërish në TV: E vërteta e ofertës për Bashën, njëri Kryeministër dhe tjetri President

Rama del sërish në TV: E vërteta e ofertës për Bashën, njëri Kryeministër dhe tjetri President

Publikuar më 10.07.2020
Pasi foli për 1 orë e 7 minuta në një konferencë për shtyp k...

Pasi foli për 1 orë e 7 minuta në një konferencë për shtyp kryeministri Edi Rama zgjodhi fillimisht që t’i përgjigjej me një koment në Twitter kreut të opozitës Lulzim Basha duke mohuar të kishte bërë një ofertë “unë President dhe ti Kryeministër”. Ndoshta i është dukur se kjo nuk ka “zënë vend” ndaj kreu […]

Lexo më shumë

PS mbledh të hënën komisionin hetimor për shkarkimin e Metës

PS mbledh të hënën komisionin hetimor për shkarkimin e Metës

Publikuar më 10.07.2020
Të hënën e 13 korrikut në orën 14:00, do të mblidhet Komisio...

Të hënën e 13 korrikut në orën 14:00, do të mblidhet Komisioni i Posaçëm Hetimor për shkarkimin e Presidentit e Republikës Ilir Meta. Komisioni hetimor do të hetojë vendimin e presidentit Meta për zgjedhjet e 30 qershorit si dhe emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Gjithashtu, komisioni do të shqyrtojë edhe provat e administruara dhe opinionin e […]

Lexo më shumë

Deklaratat e Ramës dhe Bashës, Murrizi:“Të penduarit” e parë të Reformës në Drejtësi, po nxjerrin të palarat e njëri-tjetrit

Deklaratat e Ramës dhe Bashës, Murrizi:“Të penduarit” e parë të Reformës në Drejtësi, po nxjerrin të palarat e njëri-tjetrit

Publikuar më 10.07.2020
Pas deklaratave të Ramës dhe Bashës, ka reaguar edhe deputet...

Pas deklaratave të Ramës dhe Bashës, ka reaguar edhe deputeti Myslim Murrizi. Nëpërmjet një postimi të gjatë në rrjetin social Facebook, Murrizi i ka quajtur Ramën dhe Bashën si dy “të penduarit” e parë të kësaj bande politike 30-vjeçare. Deputeti ka deklaruar se sulmet dhe ironitë e Ramës dhe Bashës me njëri-tjetrin, janë efektet e […]

Lexo më shumë

Kokëdhima: Rama, Basha dhe Meta bëjnë çdo lloj pazari

Kokëdhima: Rama, Basha dhe Meta bëjnë çdo lloj pazari

Publikuar më 10.07.2020
Kreu i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, e cilësoi ‘hapje ...

Kreu i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, e cilësoi ‘hapje barku’ denoncimin e kreut të PD-së për pazarin që i paska ofruar kreu i PS-së, që Rama të bëhej president dhe Basha të bëhej kryeministër, veç të hiqnin koalicionet parazgjedhore, atë PD-LSI. Kokëdhima u shpreh që fakt është se SHQUP-i dhe Rilindja kanë vite që bëjnë […]

Lexo më shumë

Pazari për “Zgjedhoren”/ Lulzim Basha zbulon ofertën që i bëri Edi Rama: Ti kryeministër, unë president

Pazari për “Zgjedhoren”/ Lulzim Basha zbulon ofertën që i bëri Edi Rama: Ti kryeministër, unë president

Publikuar më 10.07.2020
Negociatat për të ashtuquajturën Reformë Zgjedhore duket të ...

Negociatat për të ashtuquajturën Reformë Zgjedhore duket të jenë veç një pazar mes kryeministrit Rama dhe kreut të PD-së Basha. Vetë kryedemokrati zbuloi sot përmes një daljeje për media ofertën për kryeministër që i bëri Edi Rama për të dakordësuar hapjen e listave që ndalon koalicionet parazgjedhore. “Nuk ka konsesus për ndryshimin e sistemit. Vetëm […]

Lexo më shumë

“Jo ndryshim sistemi para zgjedhjeve”, Varheley: Votoni marrëveshjen e 5 qershorit

“Jo ndryshim sistemi para zgjedhjeve”, Varheley: Votoni marrëveshjen e 5 qershorit

Publikuar më 10.07.2020
Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varheley, deklaroi se Komi...

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varheley, deklaroi se Komisioni Europian nuk mbështet nismat për ndryshimin e sistemit zgjedhor disa muaj para zgjedhjeve. Varheley kërkoi miratimin nga Parlamenti të Marrëveshjes së 5 qershorit, sipas rekomandimeve të OSBE/ODIHR. Deklarata e plotë Reforma zgjedhore në Shqipëri: Është e rëndësishme që reforma e dakordësuar me 5 qershor të adoptohet nga […]

Lexo më shumë

Miratohet në parim nisma e opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese

Miratohet në parim nisma e opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese

Publikuar më 10.07.2020
Është miratuar në parim nisma e 28 deputetëve të opozitës pa...

Është miratuar në parim nisma e 28 deputetëve të opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese, ndryshim të sistemit dhe eliminim të koalicioneve parazgjedhore. Vendimi u mor pas afro 2 orësh diskutime në mbledhjen e përbashkët të Komisionit të Ligjeve dhe Këshillit të Legjislacionit. 16 deputetë votuan pro projektligjit, asnjë abstenim, kurse kundër ishte vetëm deputeti Adriatik […]

Lexo më shumë

“Kush të dojë të qëndrojë pa suflerë e avokatë”, Murrizi ironizon deputetët që u deklaruan pro “Zgjedhores”

“Kush të dojë të qëndrojë pa suflerë e avokatë”, Murrizi ironizon deputetët që u deklaruan pro “Zgjedhores”

Publikuar më 10.07.2020
Duke ironizuar 6 deputetët që dje u deklaruan pro marrëveshj...

Duke ironizuar 6 deputetët që dje u deklaruan pro marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, kreu i grupit parlamentar demokrat Myslim Murrizi tha se 28 firmëtarët për ndryshimet kushtetuese janë ende gjallë. Deputeti tha se kush të dojë mund t’i qëndrojë nismës pa suflerë e avokatë, duke shtuar se ligjvënësit e kanë mbushur moshën 18 vjeç dhe […]

Lexo më shumë