Ralf Gjoni ironizon Rilindje: Është ekonomi o idiot(FOTO)

Publikuar më 19. 06. 2017 nga Denis Tahiri

Kandidati  i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ralf Gjoni, me anë një statusi në rrjetin social Facebook, ka ironizuar Rilindjen me një shprehje të vjetër të Bill Klintonit ”Është Ekonomia i Idiot”. (It’s the Economy Stupid).

Statusi i plotë i Ralf Gjonit në Facebook:

Sot më erdhi një msg në WhatsApp nga Bill Clinton. Më kërkoi t’a postoja këtë mesazh të tij të vjetër për Rilindjen:

Është EKONOMIA ajo që ka rëndësi O Idiot!

Punë në Shqipëri nuk ka O Idiot!

Të rinjtë duhet të përgatiten për tregun e punës O Idiot!

Reforma jote në arsim goditi studentët më të mirë O Idiot!

Si mund të ndërtojë Shqipëria një ekonomi të fortë pa të rinj të kualifikuar O Idiot!

Taksat e Larta në një vend të varfër nuk sjellin mirëqenie O Idiot!

Kosto e jetesës është rritur O Idiot!

Biznesi i vogël po mbytet O Idiot!

TVSH 20% mbi bazën ushqimore rëndon mbi familjet shqiptare O Idiot!

Moskthimi i pronës tek pronari pengon investitorët e huaj O Idiot!

Subvencionet e ulta në Bujqësi e mbysin fermerin shqiptar O Idiot!

Industria e Turizmit mund të mbajë mijëra familje shqiptare O Idiot!

Mungesa e një infrastrukture turistike e mban turistin e huaj larg O Idiot!

A e di ti se 56% e familjeve dhe 90% e të rinjve shqiptarë duan të ikin larg vendit të tyre O Idiot?

A e di që politikat e tua kanë vrarë shpresën e shqiptarëve O Idiot?

A t’a ka thënë njeri se po na e bën Shqipërinë të pajetueshme O Idiot???