“Qytetarët” masakrojnë Chelsean, kapin kreun

“Qytetarët” e Mancester Sitit kanë arritur të fitojnë me rezultatin 6:0 ndaj Chelseas, duke e shndërruar gjithçka në fitore tenistike. Për Sitin, shënuan në pjesën e parë Stërling, Aguero (2 gola), Gundogan.

Në pjesën e dytë të ndeshjes kanë shënuar gola Aguero me penallti dhe Stërling. Pas fitores, Mancester Siti ka kapur kreun për momentin. Siti ka 65 pikë, aq sa Liverpool.

Mirëpo, në avantazh nga të kuqtë, kanë një golavarazh më të mirë. Ndërkohë, Liverpool ka një ndeshje më pak të zhvilluar se Siti.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet