Qofte në salcë domatesh

Një recetë e përsosur për ditët e verës.

Hapi 1

Grijmë qepët dhe i vendosim në zjarr të ngadalshëm derisa të marrin ngjyrë të artë.

Hapi 2
Shtojmë domatet, hudhrat bashkë me erëzat e tjera dhe lëmë në zjarr për rreth 20 minuta, derisa të lidhet masa pak.
Hapi 3

Ndërkohë përgatisim qoftet. I vendosim ato në tavë dhe pjekim me shumë pak vaj të spërkatur.

Hapi 4

Kur qoftet janë gati hedhim mbi to salcën e domates dhe i rivendosim në furrë për pak minuta.

Hapi 5

Shërbejeni sipas dëshirës me polenta ose me bukë të thekur./meshije.com

Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet