Qafoku: Xhafaj do të jetë ministër, por jo me atë fuqi politike

Gazetari Roland Qafoku i ftuar në “Arena” në Ora News, thotë se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj nuk do të largohet nga posti i ministrit në shtator.

Qafoku: Nuk jam dakord që Rama në shtator ka parashikuar lëvizje. Për çfarë do ta largojë Xhafën? Xhafaj do të qëndrojë ministër i Brendshëm, por nuk do të ketë atë fuqi politike që ka pasur. Është gjithmonë nën vëzhgimin e kryeministrit, unë të mbrojtja dhe të mbështeta dhe gjithmonë i varur nga Italia. Xhafaj mund të surprizojë të gjithë dhe të japë dorëheqjen.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Emri i kompromisit

Nga Veton Surroi Në fillim të pluralizmit në ish-Jugosllavi, në Prishtinë mblidheshin partitë politike shqiptare gjithandej Jugosllavisë. Sa herë që…

Abissnet