×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Putin përgjigjet për demokracinë në Rusi: Kufiri i revolucioneve është ezauruar

Presidenti rus hodhi poshtë mundësinë e një revolucioni në Rusi, duke thënë se kufiri i revolucioneve është ezauruar.

Sistemi politik në Rusi duhet të zhvillohet në mënyrë të qëndrueshme, të qetë, “pa shpërthime emocionesh negative” dhe revolucione, pasi kufijtë e tyre janë shterur, tha presidenti rus.

Presidenti rus, duke iu referuar demokracisë në Rusi dhe duke iu përgjigjur pyetjes nëse Rusia është gati për demokraci në fazën moderne, tha se të gjithë e perceptojnë demokracinë ndryshe dhe se pretendimet për vdekjen e demokracisë në Rusi janë të ekzagjeruara.

Në të njëjtën kohë, presidenti rus vlerësoi opozitën parlamentare në Rusi, duke thënë se “ekziston, është e gjallë, kritikon qeverinë dhe madje kritika të ashpra, të tilla, e përsëris edhe një herë, të cilat ndoshta në vendet e tjera nuk e bëjnë”.

I pyetur për Navalny, presidenti rus tha se ai është në burg jo për veprime politike, por për krime që ka kryer kundër biznesmenëve të huaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Njohja e patentave të shoferëve nga Kosova dhe Shqipëria, Këshilli Federal i Gjermanisë vendos më 11 shkurt

Njohja e patentave të shoferëve nga Kosova dhe Shqipëria, Këshilli Federal i Gjermanisë vendos më 11 shkurt

Publikuar më 26.01.2022
Njohja e patentave të shoferëve nga Shqipëria dhe Kosova për...

Njohja e patentave të shoferëve nga Shqipëria dhe Kosova për emigrantët që jetojnë në Gjermani, pritet të jetë në rend dite në mbledhjen e Këshillit Federal më 11 shkurt. Këtë gjë  e ka bërë të ditur politikani shqiptar në Gjermani, Besnik Kelmendi i cili është edhe anëtar i CDU-së në qytetin Essen. “Ashtu siç ju […]

Lexo më shumë

Tronditet Athina, kryeqyteti i shtetit fqinj zgjohet nga një shpërthim i fuqishëm (VIDEO)

Tronditet Athina, kryeqyteti i shtetit fqinj zgjohet nga një shpërthim i fuqishëm (VIDEO)

Publikuar më 26.01.2022
Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Ath...

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Athinë, në fillim të bulevardit Syggrou, i cili ka tronditur banorët në kryeqytetin grek. Shpërthimi ka ndodhur në qendër të kryeqytetit pak para orës 07:00 të mëngjesit pranë Shtyllave të Zeusit Olimpik. Si pasojë e shpërthimit, kati i parë i një pallati u përfshi nga […]

Lexo më shumë

‘Rusia e ka në dorë Europën’, çfarë ndodh nëse ndërpret furnizimin me gaz

‘Rusia e ka në dorë Europën’, çfarë ndodh nëse ndërpret furnizimin me gaz

Publikuar më 25.01.2022
Çdo katër vite, Rrjeti Europian i Operatorëve të Sistemit të...

Çdo katër vite, Rrjeti Europian i Operatorëve të Sistemit të Transmetimit të Gazit kryen një vlerësim të skenarëve të  mundshëm të fatkeqësive. Në fund të vitit të kaluar, ata analizuan 20 fatkeqësitë më të mëdha dhe arritën në përfundimin se “Infrastruktura europiane e gazit ofron fleksibilitet të mjaftueshëm për shtetet anëtare të BE-së për të […]

Lexo më shumë

Acari paralizon Stambollin, qindra banorë në radhë të gjata për të blerë bukë të lirë (VIDEO)

Acari paralizon Stambollin, qindra banorë në radhë të gjata për të blerë bukë të lirë (VIDEO)

Publikuar më 25.01.2022
Fluturimet janë pezulluar për ditën e dytë radhazi në Aeropo...

Fluturimet janë pezulluar për ditën e dytë radhazi në Aeroportin e Stambollit, ndërsa veturave private u është ndaluar qarkullimi, pasi reshjet e dendura të borës shkaktuan kaos në qytetin më të madh të Turqisë. Por, pavarësisht kushteve të pafavorshme të motit, sot qytetarët kanë pritur në radhë të gjata për të blerë bukën e lirë, e […]

Lexo më shumë

Rasti i “Stella Consulting” në Brezovicë dhe si po goditen investimet nga Shqipëria në Kosovë

Rasti i “Stella Consulting” në Brezovicë dhe si po goditen investimet nga Shqipëria në Kosovë

Publikuar më 25.01.2022
Cilat janë sipërmarrjet shqiptare që kanë zgjeruar aktivitet...

Cilat janë sipërmarrjet shqiptare që kanë zgjeruar aktivitetin në Kosovë. Si e vlerësojnë ata tregun. Shembulli i “Stella Consulting” dhe si po shkatërrohet klima e investimeve të huaja në Kosovë Pas pavarësimit faktik të Kosovës nga Serbia, biznesi shqiptar e pa Kosovën si një treg me oportunitete të reja. Megjithatë, ende sot e kësaj dite, […]

Lexo më shumë

‘Pandemia u përdor si një justifikim për të reduktuar mbikëqyrjen’/ Transparency International: Shqipëria, një pikë rënie në Indeksin e Korrupsionit

‘Pandemia u përdor si një justifikim për të reduktuar mbikëqyrjen’/ Transparency International: Shqipëria, një pikë rënie në Indeksin e Korrupsionit

Publikuar më 25.01.2022
Organizata Transparency International nxorri të martën rapor...

Organizata Transparency International nxorri të martën raportin e përvitshëm për Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit në botë ku arrin në përfundimin se 86 për qind e 180 vendeve dhe territoreve, kanë bërë pak ose aspak përparim në luftën kundër korrupsionit në 10 vitet e fundit. Raporti që analizon zhvillimet e vitit të kaluar, e vë […]

Lexo më shumë

A është BE e përgatitur nëse diplomacia me Rusinë dështon? Ja plani i përgatitur në koordinim me SHBA

A është BE e përgatitur nëse diplomacia me Rusinë dështon? Ja plani i përgatitur në koordinim me SHBA

Publikuar më 25.01.2022
Ministrat e Jashtëm të BE-së diskutuan në Bruksel për përgji...

Ministrat e Jashtëm të BE-së diskutuan në Bruksel për përgjigjet ndaj një pushtimi të mundshëm rus të Ukrainës. Ministrat e Jashtëm të 27 vendeve anëtare të Bashkimit Evropian u takuan në Bruksel në përpjekje për të gjetur një përgjigje ndaj një pushtimi të mundshëm të Ukrainës nga Rusia. Pas takimit shefi i politikës së jashtme të BE-së, […]

Lexo më shumë

Nesër bisedime të nivelit të lartë për Ukrainën në Francë, përfshihet Rusia

Nesër bisedime të nivelit të lartë për Ukrainën në Francë, përfshihet Rusia

Publikuar më 25.01.2022
Franca do të mbajë një takim për të propozuar rrugëdalje për...

Franca do të mbajë një takim për të propozuar rrugëdalje për uljen e tensioneve me Rusinë në kohën e shqetësimit global rreth Ukrainës, njoftoi dje zyra e presidentit francez. Në deklaratën e Pallatit Elysee thuhet se Presidenti Emmanuel Macron ka shprehur shqetësim të thellë rreth situatës në kufijtë e Ukrainës dhe e ka theksuar nevojën për […]

Lexo më shumë