×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Pushoni more injorantë”/ Chrissy Teigen i del në krahë Megan Markle: Këta njerëz nuk do të ndalen derisa ajo të ketë një abort spontan!

Ndërsa agonia rritet dhe koha ecën mbrapsht për shfaqjen e intervistës shumë të diskutuar të Princit Harry dhe Megan Markle në shtëpinë e Operës Winfrey, të dielën në mbrëmje, shumë ish-partnerë, miq apo edhe të njohur të çiftit nxitojnë ta mbrojnë atë, e parë kjo nga media britanike dhe më gjerë.

Raportet kundër Megan Markle, ose për shkak të fragmenteve nga një intervistë në të cilën ajo duket se kritikon familjen mbretërore, ose për shkak të pretendimeve të mëparshme se ajo po ngacmohej kundër stafit të pallatit, kanë mbytur internetin në 24 orët e fundit.

Një nga zërat që doli në krah të Megan Markle në orët e fundit duke shprehur mbështetje në mes të “goditjeve” të faqeve dhe tabloideve britanike, është Chrissie Teigen. Modelja mahnitëse u ndie disi e barazuar me gjendjen e Dukeshës shtatzënë të Sussex dhe shprehu mbështetjen e saj në një postim në Twitter, duke bërë thirrje për t’i dhënë fund sulmeve pasi ato mund të kishin një efekt shkatërrues në gjendjen psikologjike të gruas shtatzënë.

“Kjo marrëzi me Megan Markle po kruan plagët e mia të vjetra. Këta njerëz nuk do të ndalen derisa të abortojnë. Stop c @@@ it!”, shkroi Teigen në Twitter, me një stil të irrituar qartë.

Siç është njoftuar së fundmi, 39-vjeçarja Markle aktualisht është shtatzënë me fëmijën e saj të dytë me Princin Harry. Disa muaj më parë, Dukesha e Sussex ndau përvojën e saj të dhimbshme të abortit korrikun e kaluar në një artikull që shkroi për New York Times. Sipas Daily Mail, me atë rast, Chrissie Teigen mbresëlënëse, e cila është e martuar me këngëtarin John Legend, kishte nxituar për të mbrojtur Markle kur një përdorues i Twitter e akuzoi atë për shkrimin e “1.000 fjalëve ekskluzivisht për veten e saj”.

Modelja 35-vjeçare e kishte quajtur autorin e postimit “Dreq”, dhe më pas e kishte fshirë postimin e saj, duke thënë se po përpiqet të bëhet një person më i mirë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen)

Krissy Teigen, e cila ka dy fëmijë me Legend, ka provuar vetë dhimbjen dhe traumën e fortë psikologjike të një aborti. Bukuroshja 35-vjeçare humbi foshnjën e saj shtatzënë tetorin e kaluar dhe ndau në rrjetet sociale foto nga spitali që përshkruan hidhërimin dhe rrëzimin e saj dhe të burrit të saj. Këto fotografi madje kishin shkaktuar shumë komente negative, me disa përdorues që pyesin se si është e mundur të mendosh të fotografohesh në një kohë kaq të vështirë, por edhe të postosh imazhet në rrjetet sociale.

Vetë Teigen më vonë, megjithatë, e justifikoi vendimin e saj për të ndarë një moment kaq të dhimbshëm në jetën e saj me fotografi, duke shpjeguar se ajo mendonte se ishte e drejtë ta bënte këtë dhe duke theksuar se nuk i interesonte nëse ndihej ndokush i ofenduar.

Sipas Daily Mail, Megan Markle dhe Chrissie Teigen kishin punuar së bashku në të kaluarën para se të fillonin karrierën e tyre, kur ishin së bashku si modele në lojën video ‘Deal or No Deal’, duke hapur çantat me çmimet e pjesëmarrësve.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

“I lodhur nga pandemia”, jep dorëheqje ministri i Shëndetësisë në Austri

“I lodhur nga pandemia”, jep dorëheqje ministri i Shëndetësisë në Austri

Publikuar më 13.04.2021
Ministri i Shëndetësisë i Austrisë, Rudolf Anschober, tha se...

Ministri i Shëndetësisë i Austrisë, Rudolf Anschober, tha se jep dorëheqje nga pozita, pasi ndihet i rraskapitur nga lufta me pandeminë e koronavirusit. “Në krizën më të rëndë shëndetësore në dekada, republika ka nevojë për një ministër të Shëndetësisë, i cili është 100% i aftë. Ky, aktualisht, nuk jam unë”, tha Anschober, duke përmendur problemet […]

Lexo më shumë

“Shpejtësi dhe çmenduri”/ Audi RS6 Avant arrin 324 km/orë dhe papritmas…! (Video)

“Shpejtësi dhe çmenduri”/ Audi RS6 Avant arrin 324 km/orë dhe papritmas…! (Video)

Publikuar më 12.04.2021
Audi RS6 Avant i ka të gjitha: Ofron praktike, luks, ndërsa ...

Audi RS6 Avant i ka të gjitha: Ofron praktike, luks, ndërsa në të njëjtën kohë shquhet për performancën e tij të egër. Me pak fjalë, është automjeti që kërkojnë kryefamiljarët e shqetësuar. Brezi i rezistencës së fortë 3 (nga viti 2019 është i katërti) u prezantua në 2013, duke tërhequr kokat me krahët e fryrë, […]

Lexo më shumë

Këta janë 8 luanët më unikë në botë (Video)

Këta janë 8 luanët më unikë në botë (Video)

Publikuar më 12.04.2021
Nga luanët me tipare praktikisht mitologjike e deri te disa ...

Nga luanët me tipare praktikisht mitologjike e deri te disa që mbase nuk keni dëgjuar më. Këta janë 8 nga luanët më unikë në botë. Në videon e mëposhtme të publikuar nga mediet ndërkombëtare shihet qartë lloji dhe cilësia e secilit luan. Kujtojmë se sot në botë luanët janë kafshët e rrezikuara nga gjuetia e […]

Lexo më shumë

Çrregullimi i zakonshëm endokrin që mund ta shkaktojë dëmtimin e veshkave

Çrregullimi i zakonshëm endokrin që mund ta shkaktojë dëmtimin e veshkave

Publikuar më 12.04.2021
Hiperparatiroidizmi primar, një çrregullim relativisht i zak...

Hiperparatiroidizmi primar, një çrregullim relativisht i zakonshëm endokrin, mund të ketë pasoja serioze për shëndetin e veshkave. Kjo gjendje ndikon në nivelet e kalciumit në gjak, dhe kur kjo ndodh për një kohë të gjatë shkakton formimin e gurëve në veshka. Ajo gjithashtu ka efekte afatgjata në shëndetin e organeve të tjera, të tilla si […]

Lexo më shumë

Dy ilaçe të njohur që ju mbrojnë nga infeksioni i COVID-19

Dy ilaçe të njohur që ju mbrojnë nga infeksioni i COVID-19

Publikuar më 12.04.2021
Inkurajuese janë të dhënat nga një studim i ri mbi dy ilaçe ...

Inkurajuese janë të dhënat nga një studim i ri mbi dy ilaçe që mund të pengojnë veprimin e koronavirusit. Në veçanti, studimi i ri i botuar në Revistën Britanike të Farmakologjisë pretendon se dy ilaçe të përdorura gjerësisht – një ilaç antifungale dhe një antidepresiv – mund të vrasin në mënyrë efektive virusin SARS-CoV-2 që […]

Lexo më shumë

Princesha Martha Louise/ Kush është personi që vodhi zemrën e “rebeles” së pallateve norvegjeze?

Princesha Martha Louise/ Kush është personi që vodhi zemrën e “rebeles” së pallateve norvegjeze?

Publikuar më 12.04.2021
Intervista e saj me gazetën norvegjeze “VG” ku a...

Intervista e saj me gazetën norvegjeze “VG” ku ajo tha se planifikon të largohet nga atdheu i saj dhe të transferohet në Los Angeles ku jeton i dashuri i saj, ka shkaktuar një sensacion në mediat ndërkombëtare, duke kujtuar “rebelimin” e çiftit Sussex me largimin nga pallatet britanike – e ashtuquajtura “Megxit”. Princesha e Norvegjisë, […]

Lexo më shumë

“A lejohen homoseksualët në xhami?”, befason Imam Ahmed Kalaja: Nuk është vetëm për engjëjt! (Video)

“A lejohen homoseksualët në xhami?”, befason Imam Ahmed Kalaja: Nuk është vetëm për engjëjt! (Video)

Publikuar më 11.04.2021
Imami i mirënjohur Ahmed Kalaja ka qenë i ftuar në televizio...

Imami i mirënjohur Ahmed Kalaja ka qenë i ftuar në televizionin Ora News në emisionin ‘Expuls’. I pyetur për njerëzit me orientim seksual të njëjtë, LGBTI, për faktin qe shpesh iu thuhet se kanë dalë nga “rruga e zotit”, se çfarë mendon si Imam, dhe nëse ka vend në fe për ta, Z. Ahmed Kalaja […]

Lexo më shumë

Shtatë mënyra për të zvogëluar mbeturinat e ushqimit (dhe parave)

Shtatë mënyra për të zvogëluar mbeturinat e ushqimit (dhe parave)

Publikuar më 10.04.2021
Është e vërtetë që shumë prej blerjeve që bëjmë në vend që t...

Është e vërtetë që shumë prej blerjeve që bëjmë në vend që të përfundojnë në stomak, përfundojnë – për fat të keq – në plehra. Ne nuk e bëjmë atë me qëllim. Kur shkojmë në supermarket, të gjitha blerjet tona duken të arsyeshme dhe të nevojshme. Por në praktikë diçka nuk është në rregull. Hedhja […]

Lexo më shumë