×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Publikoi foton me maskë oksigjeni, Icardi tregon si qëndron e vërteta

Sulmuesi i PSG-së, Mauro Icardi ka sqaruar të vërtetën në lidhje me foton me maskë oksigjeni që shpërndau një ditë më parë, duke shkaktuar frikë te tifozët e tij.

Argjentinasi shpjegon se maska është pjesë e terapisë së tij për t’u rikuperuar më shpejt nga dëmtimi që ka pësuar.

“Për të gjithë ata që më pyetën, është një dhomë hiperbarike, që unë kam në shtëpi, dhe përdoret për të parandaluar dëmtimet e për të ndihmuar në rikuperimin më të shpejtë nga ndeshjet, seancat stërvitore, etj. Në të, oksigjeni i pastër merret me presion tri herë më të lartë sesa presioni atmosferik”, – shpjegoi  Icardi.

Ai njoftoi më pas nuk do të jetë i pranishëm në ndeshjen tjetër të PSG, të shtunën ndaj Dijon, në kuadër të javës së 27-të të Ligue 1: “Nesër nuk do të jem në lojë për shkak të një problemi në aparatin tretës”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Njihuni me biznesmenin që hyri lakuriq në mes të fushës, nuk vesh rroba prej 4 vitesh

Njihuni me biznesmenin që hyri lakuriq në mes të fushës, nuk vesh rroba prej 4 vitesh

Publikuar më 09.04.2021
Gjatë ndeshjes mes Granadës dhe Mançester Junajtidit, vëmend...

Gjatë ndeshjes mes Granadës dhe Mançester Junajtidit, vëmendjen e të gjithëve e tërhoqi tifozi, i cili u fut lakuriq në fushën e lojës. Olmo Garsia, quhet personi i cili u fut në fushë, tërësisht i zhveshur. Mund të jetë i panjohur për të gjithë ndjekësit e futbollit dhe në botë, por jo për qytetarët e […]

Lexo më shumë

“Messi i lumtur dhe në formë”, legjenda e Barcelonës i sigurtë

“Messi i lumtur dhe në formë”, legjenda e Barcelonës i sigurtë

Publikuar më 27.03.2021
Zgjedhja e Joan Laportës si presidenti i ri i klubit, ka kri...

Zgjedhja e Joan Laportës si presidenti i ri i klubit, ka krijuar entuziazëm te Barcelona. Ekipi po luan mirë dhe është rifutur në garën për titullin kampion, Leo Messi po shkëlqen në fushë, ndërsa tifozët janë plot besim se idhulli i tyre nuk do të largohet tani që Laporta u rikthye në krye të klubit […]

Lexo më shumë

Hidhet shortit për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Evropës, kush dp tw jetw kryendeshja e kësaj faze

Hidhet shortit për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Evropës, kush dp tw jetw kryendeshja e kësaj faze

Publikuar më 19.03.2021
Në Shtëpinë e Futbollit Evropian në selinë e UEFA-s në Nyon ...

Në Shtëpinë e Futbollit Evropian në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti dhe janë mësuar çiftet çerekfinale të Ligës së Evropës, ku nuk mungojnë ndeshjet interesante. Edicioni 2020-21 i Ligës së Evropës ka hyrë në fazat e ‘nxehta’ të garës dhe ka shumë pak hapësirë ​​për gabime në raundet e eliminimit […]

Lexo më shumë

UEFA merr vendimin, anulohet Euro 2021 për femra dhe meshkuj si pasojë e COVID-19

UEFA merr vendimin, anulohet Euro 2021 për femra dhe meshkuj si pasojë e COVID-19

Publikuar më 23.02.2021
COVID-19 ka anuluar mjaft evente të rëndësishme të botës art...

COVID-19 ka anuluar mjaft evente të rëndësishme të botës artistike, sportit dhe shumë zhvillime të tjera. Këtë të martë, Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s vendosi të anulojë Kampionatin Europian 2021 të grup-moshës U-19 për femra dhe meshkuj për shkak të pandemisë Covid-19 dhe efekteve të saj në organizimin e garave. Mediat raportojnë se në procesin e […]

Lexo më shumë

Rikthehet Champions League, Messi në fushë, Neymar në shtëpi

Rikthehet Champions League, Messi në fushë, Neymar në shtëpi

Publikuar më 16.02.2021
Pritja ka përfunduar, me Champions League që kthehet në fush...

Pritja ka përfunduar, me Champions League që kthehet në fushë për raundin e parë me eliminim direkt. Dy sfidat e para në fazën e 1/8 janë në program mbrëmjen e sotme. Prozhektorët drejtohen në “Camp Nou”, ku Barcelona do të presë Paris SG. Mes dy klubeve ka nisur prej kohësh një sfidë në merkato, ku […]

Lexo më shumë

Po raportonte live/ Gazetarit i ndodh e papritura, grabitësi i drejton armën dhe e kërcënon se do e vrasë (Video)

Po raportonte live/ Gazetarit i ndodh e papritura, grabitësi i drejton armën dhe e kërcënon se do e vrasë (Video)

Publikuar më 16.02.2021
Gazetari sportiv, Diego Ordinola ishte duke raportuar live n...

Gazetari sportiv, Diego Ordinola ishte duke raportuar live në momentin kur i ndodh grabitja para një stadiumi në Ekuador, raportojnë mediat e huaja. Grabitësi ishte maskuar me kapele dhe me maskë anti-Covid nën kërcënimin e armës i merr telefonin gazetarit dhe operatorit. “Mos më filmo sepse të hedh në erë”, bërtiti grabitësi. Pasi bëri grabitjen, […]

Lexo më shumë

Ndërron jetë boksieri që i mori titullin legjendës Muhamed Ali

Ndërron jetë boksieri që i mori titullin legjendës Muhamed Ali

Publikuar më 07.02.2021
Ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare Leon Spinks, boksieri ...

Ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare Leon Spinks, boksieri që u bë i famshëm pasi, në vitin 1978, i mori titullin botëror për peshat e rënda legjendës Muhamed Ali, shkruan The Guardian. Spinks kishte vite që luftonte me kancerin. Ai ka fituar një medalje të artë në Olimpiadën e Montrealit dhe ka një bilanc prej 26 […]

Lexo më shumë

Nuk ndalet Manchester United, eliminon Liverpool-in nga FA Cup

Nuk ndalet Manchester United, eliminon Liverpool-in nga FA Cup

Publikuar më 24.01.2021
Manchester United duket se e ka marrë më seriozisht se kurrë...

Manchester United duket se e ka marrë më seriozisht se kurrë këtë sezon duke rivalizuar pretendentët kryesorë. ‘Djajtë e Kuq’ kanë eliminuar nga Fa Cup Liverpoolin me rezultatin 3-2 në një ndeshje spektakolare. Salah kaloi të tijtë në avantazh, por United u rikthye shpejt me një përmbysje. Fillimisht barazoi Greenwood dhe më pas Rashford kaloi […]

Lexo më shumë